Pijak rozjechał policjanta. Adam zginął na służbie. 32-latek zostawił żonę

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Pijak rozjechał policjanta. Adam zginął na służbie. 32-latek zostawił żonę

Śmierć policjanta

Pijak rozjechał policjanta. Adam zginął na służbie. 32-latek zostawił żonę

2023-02-14 10:17

Policjanci wspominają śmierć swojego kolegi, który zmarł 14 lutego w tragicznym wypadku w 1999 roku w Ciechanowcu (woj. podlaskie). Sierżant sztabowy Adam Litwa służył w Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Zginął w wieku 32 lat. - Na zawsze pozostanie w naszej pamięci! - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie polskiej policji.

Do tego tragicznego wypadku doszło 24 lata temu: 14 lutego 1999 roku. Policjant Adam Litwa pełnił patrol na terenie miasta Ciechanowiec w woj. podlaskim. Policjant próbował zatrzymać do kontroli samochód. Pijany kierowca nie zatrzymał się i najechał na funkcjonariusza. Policjant doznał ciężkich obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować, obrażenia były zbyt duże. Adam Litwa zmarł w wieku 32 lat. Zostawił żonę. Adam Litwa pośmiertnie został awansowany na stopień sierżanta sztabowego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Zasługi za Dzielność.

Zobacz też: Wioletta uratowała córeczki, sama zginęła. Pijak rozjechał ją BMW. "Dzieci strasznie płakały". Ta tragedia rozdziera serce [ZDJĘCIA]

Ciechanowiec. Policjant Adam Litwa zginął na służbie

Sierżant sztabowy Adam Litwa urodził się w 1967 roku. Swoją służbę rozpoczął 1 maja 1991 r. w sekcji ruchu drogowego Komendy Rejonowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. W 1992 r. odbył kurs podstawowy, a w 1994 r. - kurs podoficerski policji ruchu drogowego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W trakcie służby był wielokrotnie wyróżniany za wzorowe wykonywanie obowiązków.

Groby ofiar wypadku porsche na ekspresowej „ósemce”
Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?

Moda na trzeźwość szturmem zdobywa kolejnych wyznawców!

Posłuchaj i dowiedz się, czym jest NoLo.

Listen on Spreaker.