Wybory 2023

Plakaty wyborcze zalały cały Białystok. Wiszą już na każdym słupie. Sprawdźcie te najciekawsze [ZDJĘCIA]

2023-09-26 13:25

Wybory do Sejmu i Senatu już 15 października 2023 roku. Jesteśmy obecnie w szczytowym etapie kampanii wyborczych. Krajobraz Białegostoku zmienił się przez to nie do poznania, pod wpływem wszechobecnych plakatów wyborczych. Postanowiliśmy przygotować dla Was galerię prezentującą ciekawe plakaty w naszym mieście. Zebraliśmy wszystkie anomalie z tym związane. Nie zabrakło chociażby zabawnych haseł.

Białystok. Wybory 2023

Tegoroczne wybory parlamentarne co raz bliżej. Głosowanie na sejmowych kandydatów odbędzie się 15 października.

Zatem kampania wyborcza wchodzi w najbardziej 'gorącą' fazę. Efekty tego widać po miejskiej przestrzeni, w której roi się od plakatów kandydatów. Nie inaczej jest w Białymstoku. Miasto jest niemal całkowicie oklejone wyborczymi reklamami.

Przypomnijmy, że województwo podlaskie tworzy okręg wyborczy nr 24. Łączna liczba mandatów przypadająca na ten okręg wynosi 14. Oznacza to, że 14 przedstawicieli naszego regionu trafi do Sejmu. Nie wiadomo jedynie jaki będzie podział tych mandatów. Zależy to oczywiście od wyników głosowania.

Zabawne plakaty wyborcze w Białymstoku

Postanowiliśmy w humorystyczny sposób przyjrzeć się miejskim autoprezentacjom polityków startujących w wyborach z Białegostoku.

Staraliśmy się wyszukać w przestrzeni miasta plakaty z ciekawymi i zabawnymi hasłami, nietypowe formaty plakatów i sposoby ich rozmieszczenia. Innym słowem wszystko co wychodzi poza schemat. Do zobaczenia efektów poszukiwań zapraszamy w naszej galerii.

Najważniejsze wybory. Debata - Kompilacja (24.09.2023)