Podlasianie pobili rekord! Przekazali z 1% podatku 2 mln zł więcej niż przed rokiem

2020-07-08 7:06 Paweł Jakubowski
pieniądze
Autor: pixabay /BeatriceBB

Organizacje pożytku publicznego mają powody do radości. W tym roku trafi do nich rekordowa kwota przekazana przez podatników z województwa podlaskiego. To prawie 2 mln więcej niż przed rokiem.

Musztarda wyborcza. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 68

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Podlaska KAS podsumowała tegoroczną kampanię rozliczeń podatkowych. W rozliczeniach PIT za 2019 rok ponad 381 tys. podatników z woj. podlaskiego zdecydowało się przekazać 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. To o ponad 8 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

- Więcej przekazujący 1% oznacza, że do organizacji pożytku publicznego trafi więcej pieniędzy - wylicza rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Radosław Hancewicz.

Posłuchaj: Organizacje otrzymały dużo więcej pieniędzy

Do organizacje pożytku publicznego trafia od podatników z województwa podlaskiego ponad 93%. pieniędzy, które mogły być przekazane. 7% podatników niestety nadal nie przekazuje 1%.

Skarbówka wylicza, że gdyby każdy rozliczający się podatnik z Podlasia, przekazał 1% swojego podatku, to do OPP trafiłoby 24,1 mln zł.

W niektórych przypadkach 1%, który trafia do organizacji to kilkanaście złotych, ale niekiedy ta suma może być bardzo duża. Najwyższa kwota przekazana w tym roku przez jednego podatnika to 65 796 zł.