Podlaskie. Imigrantka z Konga potrzebowała pomocy. Przyjechała karetka

i

Autor: jch

Podlaskie. Imigrantka z Konga potrzebowała pomocy. Przyjechała karetka

2021-09-06 10:23

Pogranicznicy z Podlasia w niedzielę udzielili pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę do nielegalnej imigrantki z Konga. Kobieta miała uszkodzoną nogę – poinformowała w poniedziałek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Ppor. Anna Michalska przekazała PAP, że w niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na terenie woj. podlaskiego jedną nielegalną imigrantkę, obywatelkę Konga. Pogranicznicy udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, gdyż miała uraz nogi. Wezwali karetkę pogotowia, która zabrała Kongijkę do szpitala. W niedzielę Straż Graniczna udaremniła łącznie 151 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Ponadto Straż Graniczna zatrzymała dwie osoby za pomocnictwo. Obywatel Syrii z polskim dokumentem pobytu i obywatel Polski czekali pod granicą. Mieli prawdopodobnie zabrać nielegalnych imigrantów. "Obecnie SG prowadzi czynności z zatrzymanymi. Prawdopodobnie usłyszą zarzut pomocnictwa" – poinformowała Michalska. Czytaj też: Usnarz Górny. Imigranci regularnie otrzymują jedzenie, papierosy i słodycze [ZDJĘCIA]

Usnarz Górny (woj. podlaskie). Ostatnie godziny przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego na polsko-białoruskim pograniczu

Przy granicy z Polską obowiązuje stan wyjątkowy. Pas obejmuje 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim). W związku z tym obowiązuje wiele ograniczeń. Po białoruskiej stronie, w Usnarzu Górnym od trzech tygodni koczuje grupa imigrantów, która chce dostać się do Polski. Zdaniem rządu, te i inne osoby są przywożone na granicę przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter "wojny hybrydowej".

Sonda
Czy wprowadzenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią to dobra decyzja?