Podlaskie. Krowy PŁONĘŁY żywcem. Dramatyczna WALKA z pożarem [ZDJĘCIA]

2020-05-23 0:29 TEM
Sadowo. Spłonęła obora i 17 krów
Autor: OSP Olsza

Blisko siedem godzin trwała walka strażaków z pożarem zabudowań gospodarczych we wsi Sadowo niedaleko Sokółki (woj. podlaskie). Żywioł pochłonął garaż i oborę, w której życie w straszliwych męczarniach straciło 17 krów. Tylko cudem strażakom udało się uratować drewniany dom.

Strażacy z Sokółki (woj. podlaskie) kilka minut przed godz. 11 odebrali informację o pożarze zabudowań gospodarczych we wsi Sadowo. Sytuacja była na tyle poważna, że na miejsce tragedii wezwano łącznie aż 13 zastępów strażaków – zawodowych i druhów ochotników.

Pożar objął oborę z dobudowanym do niej garażem, a także zadaszoną wiatę dla zwierząt. Ogień niszczył składowane tam drewno opałowe i siano. Żywcem płonęły też zwierzęta. Przez cały czas istniało także realne niebezpieczeństwo, że płomienie przeniosą się na stojący nieopodal drewniany dom.

Kilkanaście minut po godz. 17 udało się strażakom opanować żywioł i uratować przed spaleniem budynek mieszkalny. Na szczęście nie ucierpiał nikt z ludzi. Straty są jednak znaczne. Przyczyny pożaru ustalają policyjni biegli.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Pożar w Białymstoku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.