Puszcza Augustowska. Prywatny dom strażnika leśnego został oblany farbą przez nieznanych sprawców

i

Autor: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku Elewacja domu strażnika leśnego została spryskana farbą

Podlaskie. Strażnik leśny padł ofiarą kilku ZAMACHÓW! To ZEMSTA złodziei drewna z Puszczy Augustowskiej? [ZDJĘCIA]

2020-12-18 16:50

Komendant posterunku straży leśnej w Nadleśnictwie Szczebra najwyraźniej boleśnie nadepnął komuś na odcisk. Przed tygodniem nieznani sprawcy spryskali jego posesję farbą, zaś w poprzednich latach odkręcali koła i wężyk płynu hamulcowego w jego prywatnym samochodzie. Wiele wskazuje na to, że zamachy te mogą mieć związek z sukcesami strażnika w walce z procederem kradzieży drewna z Puszczy Augustowskiej.

Dochodzenie w sprawie zniszczenia prywatnego domu strażnika leśnego z Nadleśnictwa Szczebra prowadzi policja. Wyznaczono też wysoką nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców. Przeczytaj także: CBA z Białegostoku zatrzymało 8 osób. Dalszy ciąg sprawy tzw. mafii paliwowej

Wszystko wskazuje na to, że wandale działali z premedytacją, wykorzystując do swoich celów specjalistyczny sprzęt do rozpylania farby pod dużym ciśnieniem. Urządzenie ustawili na drodze ok. 20 metrów od posesji leśnika i spryskali farbą frontową elewację domu, dach, rynny, kostkę brukową, kamienne schody, bramę i płot. Wartość zniszczonego mienia przekracza 20 tys. zł.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Tak wandale zniszczyli dom strażnika leśnego

Nie jest to niestety pierwszy zamach, którego ofiarą pada komendant posterunku straży leśnej w Nadleśnictwie Szczebra. W poprzednich latach dwukrotnie odkręcono koła oraz wężyk od płynu hamulcowego w należącym do niego samochodzie – w jednym z tych przypadków strażnik omal nie stracił życia.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Od czasu, gdy objął funkcję komendanta Posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwie Szczebra, znacznie spadła ilość kradzieży drewna i drzewa, a wykrywalność tych przypadków jest na bardzo wysokim poziomie – zwraca uwagę Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Pies wandal niszczył opony w samochodach