Straż Graniczna [ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE]

i

Autor: Straż Graniczna Straż Graniczna [ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE]

Podlaskie: Zatrzymano 49 nielegalnych imigrantów z Afganistanu i Czeczeni! Aż 10 z nich to dzieci

2021-07-08 12:00

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Krynkach zatrzymali 49 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusią. Jak przekazała rzeczniczka POSG mjr SG Katarzyna Zdanowicz, mowa o 34 mężczyznach, 5 kobietach oraz 10 dzieci. Osoby te próbowały nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski, a większość pochodzi z Afganistanu.

Nielegalni imigranci ujęci przez POSG! - Patrol Straży Granicznej pełniący służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej zauważył na pasie drogi granicznej ślady osób, które przekroczyły polsko-białoruską granicę. W trakcie podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali 49 osób, które dokonały przekroczenia granicy naszego państwa wbrew obowiązującym przepisom - podała w komunikacie mjr SG Katarzyna Zdanowicz.

Zatrzymani nie mieli przy sobie dokumentów tożsamości. Okazało się, że większość z nich, aż 42 osoby, to obywatele Afganistanu. Kolejne 7 osób to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej. - Po wykonaniu niezbędnych czynności decyzją sądu cudzoziemcy zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców - podała Straż Graniczna.

Podlaski Oddział SG podsumował, że od początku 2021 roku pogranicznicy zatrzymali 235 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską. Tylko w ostatnich dniach mundurowi z placówki w Narewce (powiat hajnowski) zatrzymali grupę 40 migrantów z Afganistanu, którzy próbowali nielegalnie dostać się do Polski przez tzw. zieloną granicę z Białorusią.

Dlaczego warto jeździć na rowerze?