Polacy obrzuceni hukowymi petardami. Ciężka noc na granicy

i

Autor: Straż Graniczna/Twitter Polacy obrzuceni hukowymi petardami. Ciężka noc na granicy

Polacy obrzuceni hukowymi petardami. Ciężka noc na granicy

2022-05-06 9:44

Straż Graniczna podsumowała minioną dobę (05.05.2022 r.) na granicy polsko-białoruskiej. Z terytorium Białorusi do Polski usiłowało nielegalnie przedostać się 40 cudzoziemców. Na kilku odcinkach doszło do siłowych prób sforsowania granicy. Zatrzymano także trzech tzw. "kurierów".

Próby przekroczenia polsko-białoruskiej granicy miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki Straży Granicznej w Mielniku, Dubiczach Cerkiewnych, Białowieży, Michałowa, Szudziałowa, Kuźnicy, Lipska i Czeremchy. Wśród cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie dostać się do naszego kraju, znajdowali się między innymi obywatele Jemenu, Mali, Indii, Gwinei, Konga i Beninu. - Niebezpiecznie było na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Lipsku i Czeremsze. Polskie patrole zostały obrzucane kamieniami i petardami hukowymi. Do przekroczenia granicy na odcinku Placówki SG w Lipsku nie doszło. Z kolei na odcinku służbowej odpowiedzialności PSG w Czeremsze 7 cudzoziemców przedarło się na polską stronę (4 obywateli Afganistanu i 3 obywateli Syrii) - w komunikacie prasowym poinformował podlaski oddział Straży Granicznej.

Także w piątek (6.05.2022 r.) tuż po godz. 2 doszło do siłowego sforsowania granicy na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży. Służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole. 25-osobowa grupa cudzoziemców po przecięciu concertiny przedostała się do naszego kraju. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się między innymi obywateli Syrii, Jemenu i Iraku. - Zatrzymano również trzech pomocników (dwóch obywateli Ukrainy i obywatela Mołdawii) w organizowaniu nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy - informuje Straż Graniczna. Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Andrzej w szoku. "Oho! Nigdy w życiu!". O co poszło? [WIDEO]

Trwa budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?