Policjanci nigdy nie zapomną tego widoku. Przerażające. 38-latek aresztowany

i

Autor: KPP Sejny Policjanci nigdy nie zapomną tego widoku. Przerażające. 38-latek aresztowany

Makabryczny widok

Policjanci nigdy nie zapomną tego widoku. Przerażające! 38-letni rolnik aresztowany

2023-06-13 17:34

Policjanci zatrzymali 38-latka, który usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. W jego gospodarstwie policjanci znaleźli 19 sztuk padłego bydła. Martwe zwierzęta były w różnym stopniu rozkładu. Rolnikowi grozi do 3 lat więzienia.

Zaczęło się od tego, że Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował policjantów z Sejn, że na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Gryszkańce właściciel zaniedbuje zwierzęta. - Przybyli na miejsce policjanci znaleźli w oborze martwe krowy, które były przyczepione w boksach łańcuchami do stanowisk. Miejsca, gdzie się znajdowały były zaniedbane i brudne, a odchody nie były usuwane - informuje oficer prasowy KPP w Sejnach. Policjanci znaleźli na posesji 19 sztuk padłego bydła oraz psa bez dostępu do wody i pożywienia.

- Jak ustalili mundurowi bydło pozbawione było dostępu do wody oraz pożywienia. Truchła znajdowały się w różnym stadium rozkładu - dodaje policjant. Na szczęście udało się uratować psa, który trafił do schroniska. 38-latek tłumaczył, że wszystkie krowy padły w kwietniu w ciągu dwóch tygodni. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Rolnicy pracowali na to całe życie. Ogień zabrał wszystko. Syn prosi o pomoc

Prokuratura bada czy krowa zabiła rolnika
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?