Policjanci z Białegostoku rozbili grupę przestępczą, która działała w całym kraju

i

Autor: KWP Białystok Policjanci z Białegostoku rozbili grupę przestępczą, która działała w całym kraju

Policjanci z Białegostoku rozbili grupę przestępczą, która działała w całym kraju

2019-04-15 15:00

Kryminalni i śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku rozpracowali i zatrzymali działającą na terenie kraju zorganizowaną grupę przestępczą, która była wyspecjalizowana w kradzieżach na tzw. "legendę". 

Ofiarami padały głównie starsze osoby. Przestępcy wzbudzali zaufanie seniorów poprzez podszywanie się pod lekarzy i urzędników. Wykorzystując łatwowierność starszych osób - kradli ich oszczędności.

Czytaj także: Zabójstwo w Suwałkach. 24-latek nie żyje. Otrzymał ciosy nożem prosto w serce. Policja zatrzymała kobietę

Tak właśnie było w pod koniec marca w Białymstoku. Ofiarą złodziei padło wtedy starsze małżeństwo.

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że do mieszkania małżeństwa zapukały dwie kobiety, które poinformowały o możliwości dofinansowania emerytury z funduszu Unii Europejskiej - informuje oficer prasowy policji. - Po wejściu do środka, jedna z kobiet, poprosiła o okazanie banknotu 100 złotowego. 85-latka bez wahania poszła po banknot wskazując tym samym, miejsce przetrzymywania swoich oszczędności.

Czytaj także: Kasia z białostockiego schroniska dla bezdomnych przeszła niesamowitą metamorfozę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kobiety wiedziały już, gdzie seniorzy trzymają pieniądze, więc przystąpiły do działania. Jedna odwracała uwagę starszego małżeństwa podszywając się pod lekarkę, która w pokoju obok musi z małżeństwem wykonać badania. Z kolei druga w tym czasie dokonywała kradzieży oszczędności - blisko 100 tysięcy złotych.

Od chwili otrzymania pierwszej informacji o marcowej kradzieży policjanci zaczęli szczegółowo zbierać wszystkie możliwe dowody. Wszystkie tropy wskazywały na to, że grupa przestępcza była w Białymstoku tylko na gościnnych występach.

- Na początku ubiegłego tygodnia kryminalni i śledczy z KWP w Białymstoku ruszyli za grupą przestępczą, która przebywała na terenie Polski - informuje oficer prasowy. - Funkcjonariusze w Łodzi zatrzymali 51-letnią mieszkankę miasta, a w Opolu - kolejne trzy osoby. Dwie kobiety w wieku 35 i 37 lat, również mieszkanki Łodzi i 34-letniego mieszkańca Leszna.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku czworo członków grupy przestępczej trafiło do aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy szacują, że członkowi tej przestępczej grupy mogą mieć związek z co najmniej dwudziestoma takimi kradzieżami na terenie kraju. Ich łupem mogły paść pieniądze w kwocie przekraczającej 300 tysięcy złotych.

Polecamy również:

Jagiellonia Białystok zagra na Stadionie Narodowym. Kibice organizują wielki wyjazd do Warszawy

Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

Gwałt na ul. Wyszyńskiego. Sąd skazał sprawcę na 8 lat więzienia

Rowery elektryczne w systemie BiKeR? Taki pomysł ma radny Henryk Dębowski