Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

2019-04-11 9:00

Dwukrotnie w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej prezentowali formację i zachęcali do podjęcia służby w Straży Granicznej. Okazją do tego były targi pracy zorganizowane w Białymstoku i Suwałkach.

Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby.  Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Jednak w niektórych przypadkach szansę na przyjęcie mają także osoby starsze, posiadające kwalifikacje lub umiejętności szczególnie przydatne w Straży Granicznej.

Czytaj także: Królowy Most. Leśna bimbrownia zlikwidowana. Przepadło 200 litrów nielegalnego alkoholu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kandydat  musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne.

Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej. Na końcu przeprowadzona jest rozmowa kwalifikacyjna i badania lekarskie określające zdolność kandydata do służby.

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej, a potem miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec odbywa się 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. Kursant ma zapewnione wyżywienie, pobyt w jednym z ośrodków szkolenia oraz podstawowe wynagrodzenie w wysokości 2400 złotych netto. Po ukończeniu szkolenia uposażenie wzrasta do około 3250 złotych netto.

Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. W tym roku w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej planowane jest przyjęcie 50 nowych funkcjonariuszy.

Szczegółowe informacje na temat naboru do PoSG znajdziecie tutaj: Nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej

Zobacz także:

Królowy Most. Leśna bimbrownia zlikwidowana. Przepadło 200 litrów nielegalnego alkoholu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Złodzieje z Białegostoku poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? [ZDJĘCIA]

Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]

RLDP w Białymstoku: Ryzyko utraty zdrowia i życia w Puszczy Białowieskiej wzrosło o blisko 1000 %

Zobacz wideo: 98-latek z Podlasia robi karierę na estradzie!