Potężne ulewy, a potem... PRZYMROZKI?! Załamanie pogody na Podlasiu [PROGNOZA]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Potężne ulewy, a potem... PRZYMROZKI?! Załamanie pogody na Podlasiu [PROGNOZA]

Potężne ulewy, a potem... PRZYMROZKI?! Załamanie pogody na Podlasiu [PROGNOZA]

2020-10-12 12:45

Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz... a niedługo później pierwsze przymrozki! Tak prezentują się aktualne prognozy pogody dla województwa podlaskiego. Już w trwającym tygodniu temperatura w nocy może miejscami spaść do 0 stopni. Zanim to nastąpi, region nawiedzą ulewy. Synoptycy nie mają wątpliwości, że przebywanie na zewnątrz będzie coraz mniej przyjemne.

Niestety, to nie żart. Lato już dawno za nami, a jesień bezwzględnie pokazuje, czego możemy spodziewać się zaraz po niej. Będzie mokro, deszczowo, a już niebawem również mroźnie. Mieszkańcy Podlasia muszą przygotować się na przedwczesne nadejście zimowej aury.

Do czwartku na obszarze całego województwa spodziewane są intensywne opady deszczu, na co wskazują m.in. eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W regionie prognozowane jest zagrożenie pierwszego stopnia w skali stosowanej przez IMGW, związane właśnie z ulewami. Pod koniec tygodnia słońce zacznie chętniej wychylać się zza chmur, jednak nie będzie to oznaczało wzrostu temperatury... wprost przeciwnie!

W weekend termometry nie wskażą więcej niż 9 stopni Celsjusza. Wyraźne spadki czekają nas nocami, kiedy to słupki rtęci powędrują wyraźnie w dół, nawet do 0 stopni! Wiele wskazuje więc na to, że za kilka dni w Białymstoku i okolicach wystąpią pierwsze przymrozki.

Puńsk: Pijany kierowca wjechał w zaparkowane auta