Prognoza pogody na wakacje 2021. Lato może nas zaskoczyć!

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody na wakacje 2021. Lato może nas zaskoczyć!

Prognoza pogody na lato 2021. Pogoda może nas zaskoczyć! Prognoza IMGW

2021-05-22 19:37

Za miesiąc zaczyna się kalendarzowe lato, a tym samym wakacje, urlopy i związane z tym wyjazdy. Jakie będzie lato 2021? IMGW przygotowało długoterminową prognozę pogody na lipiec, sierpień oraz wrzesień. Czerwiec zacznie się jeszcze spokojnie, ale już pod koniec tego miesiąca poczujemy lato. Długoterminowa prognoza pogoda na wakacje 2021 - sprawdźcie szczegóły!

Początek czerwca będzie jeszcze stosunkowo normalny, jeśli chodzi o temperatury - powiedział Paweł Staniszewski, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Staniszewski pojawił się w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. Pod koniec czerwca pojawi się już ocieplenie i wysokie temperatury. A jak będzie w kolejnych tygodniach? - Pojawią się fale ciepła, nawet gorąca. Jednak to lato będzie troszeczkę inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy w ostatnich latach - powiedział Staniszewski. Synoptyk IMGW podaje, że w lipcu lato będzie gorące szczególnie na południu Polski. - Warto jechać na wakacje na południe - dodaje. Paweł Staniszewski w programie "Newsroom" podkreślił, że w całej Polsce będą się pojawiać fale upałów, ale nie będą one tak długie i intensywne jak w poprzednich latach. Synoptyk powiedział, że planując urlop warto wziąć pod uwagę końcówkę czerwca oraz cały lipiec i właśnie południe Polski.

Jak podaje IMGW w lipcu na przeważającym obszarze Polski średnia miesięczna temperatura powietrza i miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna kształtować się w zakresie normy. Na południu Polski, w szczególności na południowym wschodzie, możliwa średnia temperatura powyżej normy. Z kolei w sierpniu miesięczna temperatura powietrza na przeważającym obszarze naszego kraju powinna mieścić się w normie. Z kolei na południowym wschodzie średnia temperatura może kształtować się powyżej normy. Natomiast we wrześniu w całej Polsce zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna kształtować się w zakresie normy. Jak wyjaśnia IMGW, średnią miesięczną temperaturę powietrza/miesięczną sumę opadów atmosferycznych dla danego miesiąca prognozuje się w odniesieniu do normy wieloletniej przyjmowanej za okres 1981-2010. Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Śmigłowiec LPR lądował u Gienka i Andrzeja z Plutycz [NOWE FAKTY]

Pies uwięziony na balkonie w upał!
Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?