Prognoza pogody. Nagła ZMIANA WARUNKÓW! To wam się nie spodoba

2020-09-16 7:01 KM
Piękne chmury na niebie
Autor: CC Pixabay.com Prognoza pogody. Nagła ZMIANA WARUNKÓW! To wam się nie spodoba

Prognoza pogody na środę (16.09.2020) i na dalszą część tygodnia. Tym razem meteorolodzy nie mają dobrych wieści. Nagły powiew lata powinien ustąpić miejsca jesiennemu klimatowi. Co za tym idzie - eksperci od pogody przewidują dość gwałtowne ochłodzenie. Zobaczcie szczegóły w poniższym artykule.

Prognoza pogody na najbliższe kilkanaście godzin i kolejne dni obecnego tygodnia nie jest już tak optymistyczna jak ta z jego początku. Meteorolodzy potwierdzają, że niebawem czeka nas konkretne ochłodzenie. Za nim to jednak nastąpi, możemy się jeszcze nacieszyć przyjemną środą (16.09.2020). Tutaj eksperci od pogody są zgodni - słońce będzie wyraźnie dominować na niebie. 

- W ciągu dnia przeważać będzie słoneczna i bezopadowa pogoda. Po południu, na zachodzie, w centrum i południu temperatura wzrośnie do 26-28 stopni (lokalnie o 1-2 stopnie goręcej). Wyraźnie chłodniej będzie na Wybrzeżu, gdzie chłodny umiarkowany wiatr z północy obniży temperaturę do 19-20 stopni - informuje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Zjawisko La Nina straszy Polskę i Europę. Może bardzo NAMIESZAĆ [POGODA NA ZIMĘ 2020]

Prognoza pogody. Do Polski nadchodzi ochłodzenie!

Eksperci IMGW nie mają wątpliwości - już w czwartek (17.09.2020) słupki rtęci nie pokażą więcej niż 20 stopni. Na północnym obszarze Polski tylko 15-16°C i tam również - podobnie zresztą jak na południu - przydadzą się parasole. 

- W nocy ze środy na czwartek z północy będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny, za którym w czwartek napłynie zimniejsze powietrze pochodzenia arktycznego - przekazuje Rafał Maszewski, meteorolog z Torunia.

Do końca tygodnia temperatury w naszym kraju będą już stabilne, choć w niedzielę spodziewamy się delikatnego ocieplenia. Jeżeli planujecie wypoczynek nad morzem, to najbliższy weekend może być dobrą okazją ku temu. Kolejne prognozy pogody już niebawem w naszym serwisie.

Jak spędzić wakacje w mieście w czasie pandemii?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.