Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz liczy straty. Tak nie może być

i

Autor: Telewizja FOKUS TV Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz liczy straty. "Tak nie może być"

Rolnicy z Podlasia

Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz ma nowy sprzęt? Radocha jak u dziecka. "Potwór" już na polu

2023-10-01 8:23

Rolnicy. Podlasie. W niedzielę (1 października) odbędzie się emisja nowego odcinka serialu o rolnikach z Podlasia. Na ekranie zobaczymy Bogdana ze wsi Borowskie Cibory, Emilię Korolczuk z Laszek oraz Gienka i Andrzeja z Plutycz, przed którymi żniwa. Zobaczcie, o czym będzie odcinek.

Rolnicy. Podlasie, odcinek 40 (sezon V). Do Bogdana ze wsi Borowskie Cibory przyjedzie ich znajomy Janek. Przywiezie im w podarunku młodego pawia i perliczkę. Zanim jednak ptaki zostaną wypuszczone trzeba będzie zrobić dla nich prostą wolierę (pomieszczenie w którym przebywają ptaki). Bogdan pojedzie do Plutycz, aby znaleźć partnera dla perliczki. Z kolei do Emilki i Karola przyjedzie weterynarz wezwany do siedmiodniowego cielaczka. Zwierzak to prezent urodzinowy małej Laury. Cielak ma zapalenie pępka i będzie trzeba podać mu lekarstwa, aby nie dopuścić do rozwinięcia się choroby. Potem Emilka i Karol z Laurą udadzą się na pastwisko, aby naprawić ogrodzenie. Trzeba będzie na nowo wbić kołki i podłączyć elektrycznego pastucha.

W Plutyczach Gienek i Sławek sprawdzą, czy pszenica jest już wystarczająco sucha do zbioru. - Ostatnie w tym roku nasze żniwa - powiedział Gienek. Wkrótce dołączy do nich Andrzej, który nauczy się prowadzić kombajn. Jak widać po filmowej zapowiedzi odcinka, 40-latek będzie miał przy tym dużo frajdy. Po zakończeniu pracy Gienek przygotuje.. perepelicę. To tradycyjny podlaski obrzęd organizowany na zakończenie żniwa. Z resztki zboża Gienek przygotuje malutki snopek, który musi zostać oblany z butelki przy akompaniamencie wierszowanej prośby o plony w następnym roku. To wszystko i więcej zobaczycie w nadchodzącym odcinku Rolnicy. Podlasie. Premiera w najbliższą niedzielę o godz. 20. Zwiastun poniżej.

Rolnicy. Podlasie. Gienek prosi o pomoc Walka. "Jak dla ciebie..."
Sonda
Czy Gienek i Andrzej z Plutycz dbają o swoje gospodarstwo?
Listen on Spreaker.