Sobolewo: 41-latek wpadł, bo nie miał maseczki w sklepie

2021-11-25 13:29
Sobolewo: 41-latek wpadł, bo nie miał maseczki w sklepie
Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Sobolewo: 41-latek wpadł, bo nie miał maseczki w sklepie

Policjanci z Białegostoku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Wpadł, bo nie miał na twarzy maseczki. 41-latek poszukiwany był za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Teraz najbliższe 5 miesięcy spędzi w areszcie.

Do tej sytuacji doszło w środę wieczorem w jednym ze sklepów w Sobolewie. Policjanci sprawdzali czy klienci noszą maseczki. - Mundurowi zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. Policjanci sprawdzili dane mężczyzny. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec Grabówki jest poszukiwany do odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna prosto ze sklepu trafił do aresztu, wraz z mandatem za brak maseczki. Przypominamy, że zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Ma to związek z pandemią koronawirusa. Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.: w komunikacji miejskiej, sklepach, galerii handlowej, w kinie, w kościele czy w przychodni. Czytaj też: Bielsk Podlaski: Marta Korowaj nadal poszukiwana. Wyrok i 8 listów gończych. Ucieka z dziećmi?

Sonda
Czy nosisz maseczkę w zamkniętych, publicznych pomieszczeniach?
Sprzedawali "paszporty covidowe". Zatrzymano 11 osób.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE