Ceny paliw na Podlasiu

i

Autor: pixabay.com/geralt/CC0 Ceny paliw na Podlasiu

Sprawdziliśmy raporty dotyczące cen paliw w Polsce. Na Podlasiu mamy niemal najdroższą benzynę!

2017-02-28 10:59

Polska Izba Paliw Płynnych przygotowała raport dotyczący średnich cen detalicznych na stacjach w całym kraju. W województwie podlaskim droga jest benzyna i olej napędowy. 

Raport przygotowano 22 lutego. Polska Izba Paliw Płynnych uwzględniła w nim średnie ceny paliw z podziałem na poszczególne województwa. 

Okazuje się, że najtańszy olej napędowy kupimy na Śląsku - za litr zapłacimy 4,56. Najdrożej zaś jest w województwie zachodniopomorskim -  4,71 zł za litr. Najtańsza benzyna jest w łódzkim - 4,68zł/l, w zachodniopomorskim znowu najdrożej - 4,84zł/l. Co ciekawe, Podlasie pod względem cen benzyny plasuje się tuż za województwem zachodniopomorskim - cena przekracza 4,82 zł/l. Najmniej za autogaz zapłacimy w lubelskim, bo 2,21zł/l, natomiast najwięcej  w zachodniopomorskim - 2,34zł/l. 

Podlaskie, średnia cena benzyny

i

Autor: Podlaska Izba Paliw Płynnych Podlaskie, średnia cena benzyny

Na Podlasiu mamy niemal najdroższą benzynę w całej Polsce!

W województwie podlaskim nie jest najlepiej. Pod względem cen oleju napędowego znajdujemy się w pierwszej piątce - 4,68zł/l. W przypadku benzyny jesteśmy drudzy - cena za litr PB95 - 4,83 zl, za PB98 to aż 5,18zł! Nieco lepiej jest z gazem - jesteśmy po środku rankingu z ceną 2,24 zł/l.

Podlaskie, średnia cena oleju napędowego

i

Autor: Podlaska Izba Paliw Płynnych Podlaskie, średnia cena oleju napędowego

Po ostrych podwyżkach w pierwszej połowie lutego dziś w hurcie polskich rafinerii nadal drożeją więc wszystkie paliwa - benzyna średnio 5 zł na metrze sześciennym, a olej napędowy 11 zł/m3. W ostatnim tygodniu taniała benzyna (-17 zł/m3)  i drożał diesel (+20 zł/m3). Przez ostatnie 30 dni drożały jednak oba paliwa, odpowiednio +25 i +29 zł/m3. Przypomnijmy też, że między środą, 8 lutego a sobotą, 11 lutego 2017 r. ceny benzyny w obu polskich rafineriach wzrosły średnio 68 zł/m3 - czytamy w raporcie Polskiej Izby Paliw Płynnych.

>>> Uwaga, śmieciarka jedzie - czyli o drugim życiu wyrzuconych mebli [ZDJĘCIA]