Straż Graniczna ogłosiła nabór. Zarobki 3250 zł na rękę

i

Autor: Podlaska Straż Graniczna Straż Graniczna ogłosiła nabór. Zarobki 3250 zł na rękę

Straż Graniczna ogłosiła nabór. Zobacz, ile można zarobić! [ZDJĘCIA]

2019-10-16 5:00

Trwa nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Po ukończeniu szkolenia, funkcjonariusz Straży Granicznej może zarabiać do około 3250 złotych netto.

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej, a potem miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec odbywa się 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. Kursant ma zapewnione wyżywienie, pobyt w jednym z ośrodków szkolenia oraz podstawowe wynagrodzenie w wysokości 2400 złotych netto. Po ukończeniu szkolenia uposażenie wzrasta do około 3250 złotych netto (na rękę).

Czytaj także: Białystok. Praca w policji. Zobacz, kto może zostać policjantem [ZASADY, DOKUMENTY]

- Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną - informuje rzecznik prasowy podlaskiej straży granicznej. - W tym roku w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej planowane jest przyjęcie 30 nowych funkcjonariuszy.

Podlaska Straż Graniczna przypomina, że kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby najpierw musi zadzwonić, aby ustalić termin złożenia dokumentów. Zgłoszenia przyjmowane są w dni robocze w godzinach 8:30 – 15:00 pod numerem telefonu 85 714 55 33. Do prawidłowej rejestracji wymagane jest podanie imienia, nazwiska, daty urodzenia, imienia ojca oraz numeru telefonu kontaktowego.

Z kompletem dokumentów kandydat zgłasza się do  Sekcji Organizacji i Naboru Wydziału Kadr i Szkolenia przy ul. Bema 100 w Białymstoku.

Istnieje również możliwość złożenia dokumentów w niżej wymienionych placówkach. Wystarczy zadzwonić i się umówić tel. 85 714 55 33.

  • Placówka Straży Granicznej w Augustowie ul. Modrzewiowa 1
  • Placówka Straży Granicznej w Kuźnicy ul. Graniczna 1
  • Placówka Straży Granicznej w Czeremsze ul. Boczna 16

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła 35 lat. Jednak w niektórych przypadkach szansę na przyjęcie mają także osoby starsze, posiadające kwalifikacje lub umiejętności szczególnie przydatne w Straży Granicznej.

Czytaj także: Bimbru na Podlasiu nie będzie! Uzbrojeni funkcjonariusze KAS zlikwidowali gigantyczną leśną bimbrownię [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kandydat  musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne.

Jak dobrze znasz woj. podlaskie?

Pytanie 1 z 20
W woj. podlaskim żyje więcej niż 1,5 mln mieszkańców

Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej. Na końcu przeprowadzona jest rozmowa kwalifikacyjna i badania lekarskie określające zdolność kandydata do służby.

Haszysz za 4 mln złotych w mercedesie! Rosjanin zatrzymany. Zobacz WIDEO: