Strzały na Podlasiu. Kurier nielegalnych imigrantów zatrzymany po pościgu

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Strzały na Podlasiu. Kurier nielegalnych imigrantów zatrzymany po pościgu

Strzały na Podlasiu. Kurier nielegalnych imigrantów zatrzymany po pościgu

2022-03-10 20:47

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali po pościgu obywatela Azerbejdżanu, który próbował uciekać, bo przewoził nielegalnych imigrantów z granicy polsko-białoruskiej. Padły strzały ostrzegawcze, kierowca próbował staranować auto pograniczników.

Patrol z placówki granicznej z Czeremchy zauważył w jednej z przygranicznych wsi w Podlaskiem, że grupa osób wsiada do opla na dolnośląskich tablicach rejestracyjnych. Pogranicznicy próbowali zatrzymać auto do kontroli, ale kierowca zaczął uciekać, zabierając wcześniej cztery osoby, które zdążyły wsiąść. Jadąc zbyt szybko, auto wpadło w poślizg i uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji. Wtedy cała czwórka pasażerów z samochodu wyskoczyła, ale kierowca - mimo uszkodzeń pojazdu - nadal próbował uciekać. Na drodze pogranicznicy ustawili więc tzw. posterunek blokujący, gdzie ponownie wydali sygnały do zatrzymania.

Ponieważ kierowca przyspieszył i wyglądało, że zamierza próbować sforsować blokadę, jeden z funkcjonariuszy oddał trzy strzały ostrzegawcze. Uciekające auto uderzyło w samochód Straży Granicznej i wpadło do rowu. Kierowcą okazał się 28-letni obywatel Azerbejdżanu, zatrzymano też łącznie sześcioro nielegalnych imigrantów z Syrii, których próbował odebrać z terenu przygranicznego.

Oprócz zarzutów za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, kierowcy grozi też odpowiedzialność za czynną napaść na funkcjonariuszy Straży Granicznej w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków i zniszczenie mienia Straży Granicznej (chodzi o uderzenie autem w blokadę) oraz za to, że nie zastosował się do poleceń do zatrzymania się do kontroli. Grozi mu do 10 lat więzienia. Czytaj też: Czołowe zderzenie w Podlaskiem. Pasażer mitsubishi zginął na miejscu. 3 osoby w szpitalu

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?
Ruszyła budowa ogrodzenia przy polsko-białoruskiej granicy