Suwałki. Awaria sieci gazowej! Ewakuacja mieszkańców bloku przy Reja

i

Autor: AndrzejRembowski/cc0/Pixabay.com Z powodu awarii sieci gazowej z bloku przy ul. Reja w Suwałkach ewakuowano 100 mieszkańców

Suwałki. Awaria sieci gazowej! Ewakuacja mieszkańców bloku przy Reja [AKTUALIZACJA]

2021-02-23 19:57

Awaria sieci gazowej w Suwałkach. Do rozszczelnienia doszło dziś po godz. 11. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie, że w bloku przy ul. Reja 84 ulatnia się gaz. Na miejscu zjawiły się służby ratownicze, a ok. 100 mieszkańców budynku zostało ewakuowanych i trafiło do pobliskiej szkoły podstawowej. Tymczasem w budynku i 8 sąsiadujących z nim blokach odcięto dopływ gazu i energii elektrycznej.

Suwałki. Awaria sieci gazowej! Ewakuacja mieszkańców bloku przy Reja

Aktualizacja godz. 19.55

100 mieszkańców bloku przy ul. Reja w Suwałkach, którzy zostali przed południem we wtorek ewakuowani z powodu awarii sieci gazowej, wróciło do mieszkań. Jej usuwanie trwało ponad 7 godzin. Przywrócenie dopływu gazu dla mieszkańców całego osiedla może potrwać około doby.

Awaria sieci gazowej w bloku przy ul. Reja 84 w Suwałkach. Gaz zaczął się ulatniać dziś po godz. 11, a chwilę później zgłoszenie o tej treści wpłynęło do tamtejszej komendy powiatowej policji. Na miejscu pojawiły się służby ratownicze, w tym strażacy, a w budynku ujawniono rozszczelnienie sieci gazowniczej. Ok. 100 mieszkańców zostało ewakuowanych i umieszczonych w pobliskiej szkole podstawowej. Dopływ gazu i energii elektrycznej odcięto nie tylko w feralnym bloku, ale i w 8 kolejnych, które z nim sąsiadują. Służby apelują, by nikt nie zbliżał się do miejsca ich działań aż do odwołania.

W bloku odcięto już dopływ gazu i energii elektrycznej. Podobnie uczyniono w ośmiu sąsiadujących blokach. Służby proszą, aby mieszkańcy ze względów bezpieczeństwa nie zbliżali się do miejsca zdarzenia aż do odwołania. (PAP)

Podlaskie. Największy w historii przemyt papierosów z Białorusi

Państwowa inspekcja badania wypadków lotniczych o wypadku śmigłowca