Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę. Akcja ratunkowa w jednostce PSP [WIDEO]

i

Autor: KM PSP Suwałki Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę. Akcja ratunkowa w jednostce PSP [WIDEO]

Matka w rozpaczy, niemowlę przestało oddychać. Dramatyczna akcja w Suwałkach [WIDEO]

2022-01-13 13:44

Dramatyczne chwile przeżyła matka dwumiesięcznego chłopczyka, który nagle przestał oddychać. Kobieta akurat przejeżdżała autem obok jednostki Straży Pożarnej w Suwałkach. Strażacy bez wahania rzucili się na pomoc dziecku. Akcję ratowniczą zarejestrowała kamera monitoringu.

Do tych dramatycznych scen doszło w środę (12 stycznia) na terenie jednostki straży pożarnej przy ul. Mickiewicza w Suwałkach. Do strażaków zgłosiła się kobieta, której dziecko miało problemy z oddychaniem. - Podczas jazdy zauważono, że dziecko ma problemy z oddychaniem, a że w tym czasie przejeżdżano w pobliżu jednej z siedzib straży pożarnej postanowiono tam szukać pomocy. Strażacy po usłyszeniu od kobiety nawoływania o pomoc, natychmiast udali się do pojazdu i przenieśli dziecko do ciepłych pomieszczeń strażnicy celem uzyskania lepszego dostępu - informuje bryg. Kazimierz Golubiewski, KM PSP w Suwałkach. Działania ratowników polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, udrożnieniu dróg oddechowych, sprawdzeniu oddechu i podaniu dziecku tlenu. Stan niemowlęcia poprawił się. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano niemowlę załodze ambulansu. Jak informuje Radio Białystok, stan zdrowia chłopca jest dobry. Dziecko przebywa na oddziale pediatrii w szpitalu w Suwałkach.

Czytaj też: Funkcjonariuszka SG zaatakowana na granicy. 37-latka musi przejść operację

Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem
Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE