Sygnał radio-stop w Podlaskiem. Policjant z KWP Białystok wyrzucony ze służby. To nie koniec kłopotów 29-latka

i

Autor: KWP Białystok Sygnał radio-stop w Podlaskiem. Policjant z KWP Białystok wyrzucony ze służby. To nie koniec kłopotów 29-latka

Stracił pracę

Sygnał radio-stop w Podlaskiem. Policjant z KWP Białystok wyrzucony ze służby. To nie koniec kłopotów 29-latka

2023-08-31 13:44

Policjant z KWP w Białymstoku, który jest podejrzany w sprawie nieuprawnionego nadawania sygnałów radio-stop, został zwolniony ze służby. Grozi mu do 8 lat więzienia.

- Funkcjonariusz został zwolniony ze względu na ważny interes służby - poinformował zespół prasowy. Zespół prasowy nie podał szczegółów, poinformował jedynie, że decyzja została podjęta 30 sierpnia. 29-letni policjant został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące wraz ze swoim 24-letnim znajomym. W województwie podlaskim w niedzielę rano - z powodu nieuprawnionego nadania sygnału radio-stop - stanęły pociągi w pobliżu stacji Łapy, a koło południa dwukrotnie wstrzymano ruch kolejowy na trasie Sokółka-Szepietowo. 

Kilka godzin później policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 24 i 29 lat. Zatrzymanie miało miejsce w domu na jednym z białostockich osiedli. Zabezpieczono tam również sprzęt krótkofalarski. Grozi im od 6 miesięcy do ośmiu lat więzienia. Zatrzymany 29-latek to funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrudniony w wydziale technik operacyjnych. To wydział, do którego zadań należy m.in. niejawna obserwacja osób, miejsc i środków transportu i prowadzenie tzw. kontroli operacyjnej.

Wykolejenia, zderzenia, awarie. Czarna seria w PKP

Test Multiselect - pytania z testu psychologicznego do policji

Pytanie 1 z 16
Czasami śnię o rzeczach, o których nie wypada mówić