Szorce. Tragiczny pożar domu

i

Autor: KP PSP w Mońkach

Szorce. Zbiórka pieniędzy po tragicznym pożarze. Ucierpiały dwie rodziny

2021-12-17 9:12

Tragiczny pożar we wsi Szorce (pow. moniecki) zabrał jedno życie i spalił dwa domy. W internecie ruszyły zbiórki pieniędzy na odbudowę zniszczonych budynków. - Drodzy mieszkańcy, pomóżmy tym rodzinom wrócić do rzeczywistości - wesprzyjmy finansowo założone na ten cel zbiórki - zachęca Starostwo Powiatowe w Mońkach.

Na terenie naszego powiatu rozegrał się dramat. W miejscowości Szorce spłonęły dwa domy, a na skutek tego tragicznego pożaru jedna osoba straciła życie - poinformowało Starostwo Powiatowe w Mońkach. Urzędnicy udostępnili odnośniki do dwóch zbiórek pieniędzy. Jedna z nich dotyczy domu, w którym zginęła kobieta. - Dnia 14/12/21 spalił się doszczętnie dom mojego Taty, w jednej sekundzie stracił wszystko, został tylko z tym co miał na sobie. Gaszenie domu trwało 7 godzin. Najgorsze jest i bardzo ciężkie do przeżycia że w środku była Moja Babcia Taty Mama która niestety odeszła w tych płomieniach. Bólu nie da się opisać 10dni do świąt i taka tragedia nas spotyka nie umiem dobrać słów. Za zebrane pieniądze chciałabym pomóc Tacie odbudować dom, głęboko wierzę że Tata to wytrzyma bo serce mu pęka - czytamy w opisie pierwszej zbiórki. Celem jest zebranie 100 tys. złotych.

Druga zbiórka dotyczy odbudowy sąsiedniego domu. Celem jest zebranie 200 tys. złotych. - Pożar sąsiedniego domu, który ogarnął cały budynek, przeniósł się na nasz dom, który płonął na naszych oczach, a wyłaniający się z okien i drzwi ogień pochłaniał coraz to większą jego część. Po przyjeździe straży pożarnej ogień obejmował niemal cały dach i poddasze budynku. Pomimo szybkiej reakcji pozostałe w domu rzeczy nie nadają się do użytku. Woda użyta w akcji gaśniczej zalała cały dom niszcząc wszystko to co znajdowało się w środku. Dach nadaje się wyłącznie rozbiórki, a znaczna część naszego domu wymaga gruntownej odbudowy. To wydarzenie sprawiło, że teraz błagamy o pomoc. Odbudowa domu przekracza nasze możliwości finansowe. Uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy. Wierzymy, że z Waszą pomocą wrócimy do domu, na który tak bardzo teraz czekamy - czytamy w opisie zbiórki na szczytny-cel.pl

Tragiczny pożar w Szymbarku. Nastolatka zginęła w płomieniach

Do tego tragicznego pożaru doszło we wtorek 14 grudnia w miejscowości Szorce (pow. moniecki). Zgłoszenie strażacy otrzymali około godziny 18.25. - Zastano rozwinięty pożar budynku drewnianego oraz rozprzestrzeniający się pożar na poddasza stojącego obok budynku murowanego. Z informacji zebranych przez kierującego działaniami ratowniczymi wynikało, że w budynku drewnianym objętym całkowicie ogniem może znajdować się mieszkająca w nim kobieta. Z domu stojącego obok cztery osoby ewakuowały się przed przybyciem straży pożarnej - poinformował mł. bryg. Marcin Bielakowicz, KP PSP w Mońkach. Niestety podczas działań gaśniczych w drewnianym budynku strażacy odnaleźli ciało kobiety. W działaniach trwających ponad 7 godzin brało udział 14 zastępów PSP i OSP - łącznie 59 strażaków.

Sonda
Musiałeś/-aś się kiedyś ewakuować z powodu pożaru?