Termometry już pokazują -26,1°C! Zapowiada się mroźna noc. Ostrzeżenie IMGW

i

Autor: jch Termometry już pokazują -26,1°C! Zapowiada się mroźna noc. Ostrzeżenie IMGW

Termometry już pokazują -26,1°C! Zapowiada się mroźna noc. Ostrzeżenie IMGW

2021-01-17 20:03

Silny mróz nie odpuszcza! W niedzielę około godz. 19:40 termometry w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) pokazały -26,1°C, a w Białymstoku -22°C. Najbliższa noc w całym kraju zapowiada się wyjątkowo mroźnie. We wszystkich województwach obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem.

- Temperatura minimalna od -25°C na północnym wschodzie, około -18°C w centrum, do -6°C na krańcach północno-zachodnich; lokalnie na północnym wschodzie możliwy spadek temperatury do -27°C - informuje IMGW. Meteorolodzy przewidują, że od wtorku będziemy już obserwować stopniowe ocieplenie.

Według danych IMGW z godz. 19:30 (17.01.2021) ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem obejmuje niemal całe terytorium naszego kraju. W większości województw ostrzeżenie przed mrozem jest aktualne do poniedziałku do godz. 9  Wyjątek to woj. warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie i podkarpackie. Tam ostrzeżenie obowiązuje do wtorku 19 stycznia.

Ogromny pożar hotelu w Augustowie. Słup dymu widać z daleka [ZDJĘCIA, WIDEO]

W woj. podlaskim w nocy z niedzieli na poniedziałek termometry pokażą od -23°C do -20°C, a w nocy z poniedziałku na wtorek od -20°C do -17°C. W poniedziałek 18 stycznia w Podlaskiem temperatura maksymalna w dzień od -14°C do -12°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 15 km/h.

Według definicji IMGW, alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

ZOBACZ ZDJĘCIA: Zima stulecia w Polsce 1979 rok 

Awaria ogrzewania w Warszawie. Lodowate kaloryfery, a na dworze potężny mróz