To pierwsza podmiejska linia PKS Nova: Białystok - Supraśl. Możliwe są kolejne

i

Autor: Piotr Babulewicz/UMWP Od najbliższego poniedziałku 8 lutego na trasie Białystok – Supraśl będą kursować trzy nowoczesne autobusy PKS Nova. Dziennie wykonają 26 kursów. To pierwsza podmiejska linia realizowana przez spółkę Samorządu Województwa Podlaskiego PKS Nova. W czwartek odbyła się prezentacja floty oraz inauguracyjny przejazd do Supraśla, gdzie podpisano umowę na nową linię.

To pierwsza podmiejska linia PKS Nova: Białystok - Supraśl. Możliwe są kolejne

2021-02-05 9:10

Od najbliższego poniedziałku 8 lutego na trasie Białystok – Supraśl będą kursować trzy nowoczesne autobusy PKS Nova. Dziennie wykonają 26 kursów. To pierwsza podmiejska linia realizowana przez spółkę Samorządu Województwa Podlaskiego PKS Nova. W czwartek odbyła się prezentacja floty oraz inauguracyjny przejazd do Supraśla, gdzie podpisano umowę na nową linię.

- To komfort podróżowania i dla mieszkańców Białegostoku do tak wspaniałej miejscowości, jaką jest Supraśl, ale jest to również wsparcie dla mieszkańców Supraśla. Teraz będą mogli łatwiej dostać się do Białegostoku, gdzie część z nich przecież pracuje, uczy się, musi załatwiać sprawy w urzędach, chce skorzystać z oferty kulturalnej stolicy województwa – powiedział marszałek woj. podlaskiego, Artur Kosicki. Marszałek dodał, że trwają rozmowy o uruchomieniu podmiejskich połączeń także z innymi samorządami.

Autobusy do przewozu chorych na COVID-19 W Warszawie

Radosław Dobrowolski poinformował, że warunki zawartej na 6 lat umowy pozwolą zaoszczędzić gminie Supraśl około 3 mln zł.

 - Mieszkańcy nie tylko z Podlaskiego, ale z całego kraju coraz chętniej odwiedzają nasze uzdrowisko. Ta linia jest potrzebna do obsługi kuracjuszy, potrzebna jest obsługa komunikacyjna dla młodych ludzi, m.in. uczniów Liceum Plastycznego. Czekali na nią też nasi seniorzy - powiedział burmistrz Supraśla.

Autobusy będą rozpoczynać kurs z dworca PKS w Białymstoku, a rozkład jazdy będzie dostosowany do godzin przyjazdów pociągów dalekobieżnych i do potrzeb komunikacyjnych pasażerów. Nowe autobusy marki Autosan oklejone są grafikami nawiązującymi do przyrody, zabytków i miejsc kultury charakterystycznych dla Supraśla. Obrazy umieszczone na pojazdach zostały wybrane przez mieszkańców Supraśla w głosowaniu internetowym.

Sonda
Czy nowa linia autobusowa Białystok - Supraśl to dobra inwestycja?