Skandaliczne zdarzenie

Turyści będą wściekli. Policja szuka kierowcy motorówki. "To dla nas dramatyczna sytuacja"

2023-07-09 20:10

Policja poszukuje kierowcy motorówki, który zniszczył wyciąg nart wodnych w Augustowie. Pojazd uderzył w liny konstrukcji, i to z bardzo dużą mocą, w wyniku czego doszło do zerwania mocowania, a słup wylądował na dnie. Uszkodzenia są tak poważne, że ich naprawa potrwa kilka miesięcy. Wyciąg nart wodnych został zniszczony krótko po gruntownym przeglądzie.

Wyciąg nart wodnych w Augustowie zniszczony. Policja poszukuje kierowcy motorówki

Wyciąg nart wodnych w Augustowie został całkowicie zniszczony, po tym jak w sobotę, 8 lipca, uderzyła w niego motorówka. Prowadzący pojazd uderzył w liny podtrzymujące jeden ze słupów z taką siłą, że zerwał mocowania, a element konstrukcji wpadł do wody, lądując na dnie. Sprawa została zgłoszona policji, która poszukuje teraz kierowcy motorówki. - Widać jak na dłoni, że lódź wpłynęła w liny z potężnym impetem. Zmielone aluminium i jego pozostałości na linach wskazują, że w efekcie łódź musiała ulec poważnym uszkodzeniom. Ktoś musiał widzieć uszkodzoną motorówkę wyciąganą z wody - mówi Karol Gołaszewski, ratownik pracujący na wyciągu, którego cytuje urzad.augustow.pl. Do zniszczenia wyciągu nart wodnych doszło krótko po tym jak przeszedł on gruntowny przegląd, a naprawa potrwa bardzo długo.

- W czerwcu UDT dokonało gruntownego przeglądu wyciągu. Napracowaliśmy się przed sezonem. A dziś przez ludzka głupotę i nieodpowiedzialność słup leży na dnie. Mam nadzieję, że policja szybko ustali sprawców, którzy pokryją koszty zniszczeń. Naprawa wyciągu po wypadku może zająć kilka miesięcy. To dla nas dramatyczna sytuacja - mówi Jarosław Borysewicz, od ponad 20 lat zajmujący się wyciągiem.

Sonda
Czy jesteś zadowolony/zadowolona z pracy policji?
Rok od śmierci Rafała L., który utonął po kłótni z kolegą