Weszli do lokalu w centrum Łomży. Kamery, selekcja klientów. 22-latka przesłuchana

2022-05-13 14:21
Weszli do lokalu w centrum Łomży. Kamery, selekcja klientów. 22-latka przesłuchana
Autor: Podlaska KAS Weszli do lokalu w centrum Łomży. Kamery, selekcja klientów. 22-latka przesłuchana

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyła KAS w nielegalnym salonie w Łomży (woj. podlaskie). Służba celno-skarbowa przypomina, że za nielegalną działalność hazardową grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy nielegalny automat.

Funkcjonariusze KAS z Łomży ustalili, że w jednym z budynków w centrum miasta działa nielegalny salon gier hazardowych. Okazało się, że w lokalu - wyposażonym w monitoring służący do selekcji klientów - są cztery automaty. - Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu eksperymenty kontrolne, które potwierdziły nielegalny charakter urządzeń. Przebywająca w lokalu 22-letnia kobieta została przesłuchana. Ustalana jest jej rola w procederze - poinformował w czwartek st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Zarówno automaty, jak i znalezione podczas przeszukania notatki dotyczące rozliczeń za gry, zostały zabezpieczone do wszczętego przez administrację celno-skarbową postępowania. Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do trzech lat, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Czytaj też: Ukrainiec chciał zarobić 1000 euro. Na Podlasiu cały plan runął

Tak się kończy nielegalny hazard. Naloty na automaty pod Warszawą

KAS zwraca uwagę, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz salonach gier. W Podlaskiem działa legalnie kilka salonów gier prowadzonych przez Totalizator Sportowy - krajowego monopolistę w tym zakresie. Administracja celno-skarbowa apeluje, by reagować w razie podejrzenia, że są urządzane nielegalne gry hazardowe, i prosi o zgłaszanie takich przypadków.

Sonda
Czy grałeś kiedyś na automatach do gier hazardowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE