Akcja policji w Białymstoku.

Wielka kontrola taksówek "na aplikacje". ITD nie miała litości dla 29-latka: 16 tys. kary!

2022-12-12 9:23

Policjanci z Białegostoku cyklicznie przeprowadzają kontrole kierowców, który oferują przewóz osób na aplikacje. W piątek (9 grudnia) funkcjonariusze skontrolowali 120 kierowców i ujawnili ponad 80 wykroczeń. Niemiła niespodzianka spotkała 29-letniego obywatela Algierii, który nie posiadał licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych.

Policjanci z Białegostoku w miniony piątek przeprowadzili wielką akcję kontrolowania taksówek, które zamówimy z popularnych aplikacji. Funkcjonariuszy wspierał Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego oraz Służba Celno-Skarbowa. Sprawdzano m.in. trzeźwość kierowców, ich uprawnienia, wymagania licencyjne, sposób przewożenia pasażerów i stan techniczny pojazdów. - W trakcie akcji służb, która trwała do późnych godzin wieczornych, policjanci skontrolowali blisko 120 pojazdów. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili ponad 80 wykroczeń w ruchu drogowym dotyczących głównie niestosowania się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, braku wymaganego wyposażenia, stanu technicznego, czy korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia samochodu. Policjanci nałożyli na kierowców 54 mandaty karne, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu, a w 27 przypadkach zastosowali pouczenia - wylicza oficer prasowy KMP w Białymstoku.

Kontrole taksówek "na aplikacje" w Białymstoku. Inspekcja transportu drogowego surowo ukarała kierowcę

Jednym z kontrolowanych kierowców, 29-letni obywatel Algierii, nie posiadał licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych. - Inspektorzy transportu drogowego wszczęli postępowanie administracyjne, a wysokość kary sięgnęła 16 tys. zł. W brawurowy sposób swoją taksówką kierował 21-letni białostoczanin. Policjanci zauważyli, jak na Piłsudskiego nie stosował się do linii ciągłej oraz wyprzedzał inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. O wysokości kary w przypadku tego kierowcy zadecyduje sąd - dodaje oficer prasowy. Takie kontrole prowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i podlaskiej grupy SPEED mają charakter cykliczny i będą kontynuowane w przyszłości.

Sonda
Korzystasz z taksówek na aplikację?
Olsztyn. Policyjna eskorta taksówki. Życie kobiety było zagrożone

Jak często w przejazdach na aplikację dochodzi do napaści seksualnych?

POSŁUCHAJ. Możesz się zdziwić!

Listen to "Przemoc seksualna w przejazdach na aplikację. DROGOWSKAZY" on Spreaker.