Pirat drogowy za kierownicą tira. Gigantyczny mandat dla Serba

i

Autor: Policja Podlaska Popisy pirata drogowego z Serbii zostały nagrane przez nieoznakowany radiowóz. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 6 tys. złotych.

Szokujące wideo

Pirat drogowy za kierownicą tira. Gigantyczny mandat dla Serba

2022-07-30 18:15

Popisy pirata drogowego, siedzącego za kierownicą tira mogły zakończyć się tragicznie. Na drodze krajowej numer 8 pomiędzy Białymstokiem a Augustowem, mężczyzna został przyłapany przez policjantów z grupy SPEED na wyprzedzaniu innych pojazdów na zakazie oraz na skrzyżowaniu. Nieodpowiedzialnym szoferem okazał się obywatel Serbii, który został ukarany mandatem.

Pirat drogowy za kierownicą tira. Gigantyczny mandat dla Serba

Nieoznakowany radiowóz nagrał pirata drogowego z Serbii

W pobliżu miejscowości Dryga (powiat sokólski), na drodze krajowej nr 8 pomiędzy Białymstokiem a Augustowem policjanci z grupy SPEED byli świadkami popisów pirata drogowego, kierującego tirem. Mężczyzna stwarzał olbrzymie zagrożenie w ruchu drogowym, bowiem wyprzedzał inne pojazdy na zakazie i na skrzyżowaniu. Nie wiedział przy tym, że został namierzony przez nieoznakowany radiowóz. Policjanci wideorejestratorem udokumentowali "wyczyny" kierowcy tira, a następnie zatrzymali go do kontroli.

Warto przy tym dodać, że policyjny patrol w tym miejscu pojawił się nieprzypadkowo, ponieważ to właśnie ten odcinek DK 8 jest szczególnie niebezpieczny i dochodzi na nim do zwiększonej liczby wypadków, których przyczyną jest nieprawidłowe wyprzedzanie.

PRZECZYTAJ: Suwałki: Horror na głównej drodze. Motocyklista przepołowiony!

Potężny mandat dla kierowcy tira

Na szczęście nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy tira nie było przyczyną żadnego incydentu drogowego, a jedynie nerwów innych użytkowników drogi. Niemniej cudzoziemiec nie mógł liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy drogówki. Policjanci nałożyli na Serba mandat karny w wysokości 6 tysięcy złotych.

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?