Wielkie sportowe emocje na białostockim stadionie. Za nami Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce [PODSUMOWANIE, ZDJĘCIA]

2017-07-24 9:50

To był weekend pełen sportowych wrażeń. Za nami Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Koniecznie sprawdźcie, jak poradzili sobie sportowcy z Podlasia!

Podczas trwających trzy dni (21-23.07) Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce na białostockim stadionie mogliśmy oglądać zmagania największych gwiazd sportu.

Jak poradzili sobie zawodnicy z Podlasia?

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 1,95 m i zdobyła złoty medal. Złoto wywalczył również Wojciech Nowicki, który w finale rzutu młotem osiągnął wynik 80.47 i pobił życiowy rekord. Na najwyższym miejscu podium uplasowała się także sztafeta mężczyzn (Łukasz Nabiałek, Damian Czykier, Adrian Kamiński i Kamil Kryński) Podlasia Białystok w biegu 4x100 m. Wynik to 39.76. Niezwyciężona okazała się również Katarzyna Rutkowska w biegu na 500 metrów z czasem 33.42.

Z kolei Damian Czykier z Podlasia Białystok zdobył złoto w biegu 110 m przez płotki z wynikiem 13,44 s. Natomiast Daria Zabawska z Podlasia Białystok zdobyła srebro w rzucie dyskiem. Jej wynik to 58,22 m. Wicemistrzami zostali również Kamil Kryński i Damian Roszko z Podlasia Białystok. Pierwszy z panów w biegu na 200 metrów osiągnął czas 21,12 s, natomiast drugi w biegu na 5000 metrów osiągnął wynik 13:56.52.

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą. Paulina Mikiewicz-Łapińska (KS Podlasie Białystok) w finale biegu na 800 m wywalczyła natomiast brąz.

Zawodnicy KS Podlasie Białystok zdobyli w ciągu 3 dni zawodów 10 medali (5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy) i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. Klub UKS 19 Bojary Białystok zdobył 1 medal (brąz) i jest na 42 pozycji.