Polecany artykuł:
O tym, że niemal pięć tysięcy broilerów pochodzących z fermy drobiu, na której zastosowano fipronil trafiło z Niemiec do Polski wiadomo było od 11 sierpnia. Informacja ta została przekazana poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Odbiorcą boilerów w Polsce był jeden zakład w miejscowości Zalewo w województwie warmińsko-mazurskim, który znajduje się pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej. Zgodnie z informacją przekazaną przez Inspekcję Weterynaryjną, brojlery wykorzystano do produkcji mięsa.
- Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poifnormował, że skażone fipronilem tuszki kury mięsnej, które zostały zakupione przez firmę STAR DRÓB Małgorzata Moskot ul. al. Wojska Polskiego 90, 82-200 Malbork w ilości 420 kg zostały sprzedane do następujących odbiorców:

i
- Skażone fipronilem tuszki kury mięsnej, które zostały zakupione przez Hurtownię Drobiu OLMA Małgorzata Jura Folwark 11, 82-450 Stary Dzierzgoń w ilości 138,7 kg zostały sprzedane do następujących odbiorców:

i
Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że każdy konsument, który nabył i nadal posiada kwestionowane tuszki kury mięsnej może dokonać zwrotu w miejscu zakupu lub zutylizować we własnym zakresie.
Ponadto Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformował, że mięso zostało rozdystrybuowane również do dwóch sklepów detalicznych zlokalizowanych w Białymstoku.Piersi kurczaka sprzedano w firmowych sklepach przedsiębiorcy z podzambrowskich Grądów-Woniecko. Cała dostarczona partia mięsa została sprzedana konsumentom na paragony. Termin przydatności do spożycia przedmiotowych świeżych piersi drobiowych upłynął w dniu 06.08.2017 r.