Wiózł 11 nielegalnych imigrantów w porsche. Zgroza w Bielsku Podlaskim

i

Autor: KWP Białystok; zdj. ilustracyjne: Pixabay/Toby_Parsons Wiózł 11 nielegalnych imigrantów w porsche. Zgroza w Bielsku Podlaskim

Wiózł 11 (!) nielegalnych imigrantów w porsche. Zgroza w Bielsku Podlaskim

2021-10-31 16:28

Policjanci z Gdańska i Bielska Podlaskiego przecierali oczy ze zdumienia. Zatrzymali do kontroli samochód marki Porsche, a w środku zastali… 11 nielegalnych imigrantów. Wsadził ich tam 24-letni Ukrainiec, który nawet nie ma prawa jazdy. Przekonywał mundurowych, że samochód „pożyczył od kolegi”. 11 Irakijczyków nie miało prawa pobytu w Polsce. Zajęła się nimi Straż Graniczna.

Wyjątkowo niecodzienne odkrycie policjantów w Bielsku Podlaskim. Zatrzymali do kontroli porsche, którego kierowca w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą. To jednak jeszcze nic. W środku przewoził… 11 nielegalnych imigrantów! Nietypowy transport został zatrzymany w piątkowe popołudnie na krajowej „66” w Bielsku Podlaskim. Policjanci z Gdańska i Podlasia zatrzymali porsche, ale nie spodziewali się, kogo zastaną w środku!

Za kierownicą siedział 24-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że w porsche przewoził 11 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski – informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, którzy zajmują się tą sprawą.

Don Vasyl przyjął bezdomnego pod swój dach

Kilkunastu nielegalnych imigrantów z Iraku trafiło w ręce Straży Granicznej. 24-letni kierowca zza wschodniej granicy został zatrzymany, a porsche trafiło na policyjny parking. Samochód ma tablice rejestracyjne z Wielkopolski. Młody Ukrainiec tłumaczył, że „pożyczył je od kolegi”. – Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – dodają funkcjonariusze.

24-letni obywatel Ukrainy, który upchnął w cudzym samochodzie kilkanaście osób, usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Odpowie również za jazdę bez uprawnień i przewożenie pięciu pasażerów powyżej dozwolonej liczby miejsc. – Dziś decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu – poinformowali w niedzielę bielscy policjanci.

Sonda
Czy polski rząd właściwie rozwiązuje sprawę migrantów na granicy Rzeczypospolitej?