Wiózł 11 (!) nielegalnych imigrantów w porsche. Zgroza w Bielsku Podlaskim

2021-10-31 16:28
Wiózł 11 nielegalnych imigrantów w porsche. Zgroza w Bielsku Podlaskim
Autor: KWP Białystok; zdj. ilustracyjne: Pixabay/Toby_Parsons Wiózł 11 nielegalnych imigrantów w porsche. Zgroza w Bielsku Podlaskim

Policjanci z Gdańska i Bielska Podlaskiego przecierali oczy ze zdumienia. Zatrzymali do kontroli samochód marki Porsche, a w środku zastali… 11 nielegalnych imigrantów. Wsadził ich tam 24-letni Ukrainiec, który nawet nie ma prawa jazdy. Przekonywał mundurowych, że samochód „pożyczył od kolegi”. 11 Irakijczyków nie miało prawa pobytu w Polsce. Zajęła się nimi Straż Graniczna.

Wyjątkowo niecodzienne odkrycie policjantów w Bielsku Podlaskim. Zatrzymali do kontroli porsche, którego kierowca w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą. To jednak jeszcze nic. W środku przewoził… 11 nielegalnych imigrantów! Nietypowy transport został zatrzymany w piątkowe popołudnie na krajowej „66” w Bielsku Podlaskim. Policjanci z Gdańska i Podlasia zatrzymali porsche, ale nie spodziewali się, kogo zastaną w środku!

Za kierownicą siedział 24-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że w porsche przewoził 11 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski – informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, którzy zajmują się tą sprawą.

Don Vasyl przyjął bezdomnego pod swój dach

Kilkunastu nielegalnych imigrantów z Iraku trafiło w ręce Straży Granicznej. 24-letni kierowca zza wschodniej granicy został zatrzymany, a porsche trafiło na policyjny parking. Samochód ma tablice rejestracyjne z Wielkopolski. Młody Ukrainiec tłumaczył, że „pożyczył je od kolegi”. – Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – dodają funkcjonariusze.

24-letni obywatel Ukrainy, który upchnął w cudzym samochodzie kilkanaście osób, usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Odpowie również za jazdę bez uprawnień i przewożenie pięciu pasażerów powyżej dozwolonej liczby miejsc. – Dziś decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu – poinformowali w niedzielę bielscy policjanci.

Sonda
Czy polski rząd właściwie rozwiązuje sprawę migrantów na granicy Rzeczypospolitej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE