Zapora na granicy z Białorusią. Straż Graniczna podała konkrety. Pod tym względem ogrodzenie spełnia zadanie

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Zapora na granicy z Białorusią. Straż Graniczna podała konkrety. Pod tym względem ogrodzenie spełnia zadanie

Migranci nie odpuszczają

Zapora na granicy z Białorusią. Straż Graniczna podała konkrety. Pod tym względem ogrodzenie spełnia zadanie

2022-08-25 9:25

43 cudzoziemców próbowało w środę nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Prawie cała, bo licząca 42 osoby grupa, próbowała przejść granicę przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. Co ciekawe, SG nie notuje już fizycznych ataków na swoich funkcjonariuszy.

To odcinek, za którego ochronę odpowiada placówka SG w Białowieży (woj. podlaskie). Zatrzymani cudzoziemcy, to obywatele m.in. Sierra Leone, Kenii, RPA, Senegalu, Kamerunu, Ghany, Konga i Egiptu - podała SG w czwartek rano na Twitterze. Najwięcej osób - 42, przekroczyły granicę przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży. Z danych Straży Granicznej wynika, że od początku sierpnia doszło do 751 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W lipcu zanotowano w sumie takich przypadków blisko 900. Łącznie od początku tego roku SG odnotowała ponad 7,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko–białoruskiej granicy.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej

Zapora na granicy polsko-białoruskiej. Skończyły się fizyczne ataki na funkcjonariuszy

Straż Graniczna ocenia, że stalowe ogrodzenie zbudowane na tej granicy (trwają prace związane z uruchomieniem jeszcze tzw. bariery elektronicznej, czyli systemu kamer i detektorów) spełnia swoje zadanie i jest realnym utrudnieniem dla nielegalnej imigracji. Wskazuje, że liczba prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej spadła ostatnio dziesięciokrotnie, z 800 do maksymalnie ok. 80 prób na dobę.

Podlaski Oddział SG zwraca uwagę, że dzięki istniejącej barierze od kilku miesięcy nie notuje fizycznych ataków na funkcjonariuszy (rzucania kamieniami, oślepiania laserami). Nie ma też siłowych prób jej przekraczania przez duże grupy osób.

Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?