Zima wróciła do Białegostoku. Od rana pada śnieg. Miasto nie planuje wprowadzenia zakazu wjazdu ciężarówek

i

Autor: Jacek Chlewicki Zima wróciła do Białegostoku. Od rana pada śnieg. Miasto nie planuje wprowadzenia zakazu wjazdu ciężarówek

Zima wróciła do Białegostoku. Od rana pada śnieg. Miasto nie planuje wprowadzenia zakazu wjazdu ciężarówek

2019-01-25 15:46

Od rana w Białymstoku pada śnieg, na szczęście powtórki z 15 stycznia raczej nie będzie.

Aktualizacja, godz. 14.40:

W naszym mieście nadal pada śnieg. Internauci informują nas o utrudnieniach w ruchu w różnych częściach Białegostoku. Na zdjęciu ul. Mickiewicza, Ilona - dzięki za zdjęcie!

Białystok pod śniegiem

i

Autor: Ilona Białystok pod śniegiem

W piątek w Białymstoku pada śnieg. Na szczęście opady nie mają gwałtownego charakteru, jednak chwilami porywisty wiatr powoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Kierowcy muszą uważać na ulicach, a pasażerowie muszą liczyć się z tym, że niektóre autobusy mogą się spóźniać. Na szczęście nie mamy powtórki z 15 stycznia, gdy śnieżyca sparaliżowała ruch w mieście. Pisaliśmy o tym tutaj: Atak zimy w Białymstoku. Totalny paraliż miasta. Policja nie wpuszczała TIR-ów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Miasto informuje, że dziś od godz. 9. Biuro Zarządzania Kryzysowego uruchomiło specjalną procedurę współdziałania w zakresie  zabezpieczenia funkcjonowania podstawowego układu drogowego oraz miasta Białegostoku w sytuacji wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych. Procedura będzie obowiązywała do odwołania, tzn. do chwili, aż warunki atmosferyczne unormują się.

Czytaj także: Białystok. 21-latka leżała w zaspie w centrum miasta

Oznacza to skoordynowane działania służb (Straży Miejskiej, policji i straży pożarnej) oraz firm odśnieżających miasto w celu zapewnienia przejezdności i usuwania utrudnień spowodowanych warunkami atmosferycznymi. Gdy spojrzymy na dane z Google Traffic, który na bieżąco śledzi ruch drogowy w mieście, ruch odbywa się bez większych utrudnień.

- Na razie nie jest planowane blokowanie przejazdu przez miasto przez samochody ciężarowe - zapewnia Anna Kowalska z Departament Komunikacji Społecznej.

Taki zakaz był wprowadzony 15 stycznia i obowiązywał przez cały dzień. Z powodu śnieżycy ruch w mieście był bardzo utrudniony, dlatego miasto postanowiło wprowadzić zakaz wjazdu ciężarówek do miasta. Tworzyły się wtedy ogromne korki na drogach krajowych prowadzących do stolicy Podlasia.

W piątek przez cały dzień ma padać śnieg, ale nie będą to silne opady. Na sobotę synoptycy z IMGW przewidują zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Podobnie będzie w niedzielę. W poniedziałek być może zatęsknimy za śniegiem, bo tego dnia w Białymstoku mogą pojawić się opady marznącego deszczu.