ZUS wypłaca mu tylko 13 groszy emerytury. Niewiarygodne, jak długo na nią pracował!

i

Autor: Zdjęcie ilustracyjne: Shutterstock (2) ZUS wypłaca mu tylko 13 groszy emerytury. Niewiarygodne, jak długo na nią pracował!

Jak żyć?

ZUS wypłaca mu tylko 13 groszy emerytury. Niewiarygodne, jak długo na nią pracował!

2024-02-23 9:17

Przeciętna emerytura w Polsce wynosi 3 479 zł brutto. Rekordziści dostają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Są też mniej chlubni rekordziści... Zobaczcie, ile wynosi najniższa emerytura w Polsce i woj. podlaskim. Będziecie mocno zaskoczeni.

W Polsce jest ponad 6 mln emerytów. 25,3 tys. emerytów pobiera świadczenie w kwocie niższej niż 500 zł, a 180 tys. gwarantowaną emeryturę minimalną, która obecnie wynosi 1588,44 zł brutto. Najniższa emerytura w Polsce wynosi zaledwie... 2 grosze. Pobiera ją mężczyzna, który przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat, a jego cała kariera zawodowa to 1 miesiąc działalności gospodarczej. - W naszym regionie najniższą emeryturę w wysokości 13 groszy pobiera również mężczyzna. Na świadczenie przeszedł w wieku 65 lat, a jego staż pracy to zaledwie 26 dni umowy zlecenia na stanowisku betoniarz/zbrojarz - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. Dla porównania zobaczcie, ile wynosi najwyższą emerytura w Polsce i woj. podlaskim.

Podlaskie się wyludnia. Ludzie nie chcą żyć w tych gminach. Raport GUS. Zobacz zdjęcia:

A. BRYŁKA: 13 i 14 EMERYTURA DO LIKWIDACJI
Sonda
Czy 14. emerytura powinna być wypłacana wszystkim emerytom?