100 minut na 100-lecie niepodległości Białegostoku. BOSiR organizuje wydarzenie sportowe dla pływaków

i

Autor: BOSiR 100 minut na 100-lecie niepodległości Białegostoku. BOSiR organizuje wydarzenie sportowe dla pływaków

100 minut na 100-lecie niepodległości Białegostoku. BOSiR organizuje wydarzenie sportowe dla pływaków

2019-01-31 9:25

Przepłynąć jak najdłuższy dystans w 100 minut pod osłoną nocy – takie zadanie stoi przed uczestnikami zawodów „100 minut na 100-lecie niepodległości Białegostoku”. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji szykuje ciekawe wydarzenie sportowe dla pływaków, którzy ukończyli 13 lat.

W lutym 2019 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Białystok niepodległości. Do oficjalnych obchodów włącza się BOSiR z przekonaniem, że ważne wydarzenia z naszej historii warto uczcić także w sposób aktywny. Dlatego wśród licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym i patriotycznym, w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia niepodległości Białegostoku, BOSiR organizuje wydarzenie sportowe.

Czytaj także: Koncerty, wystawy i test wiedzy. Rocznica odzyskania przez Białystok niepodległości [AUDIO]

Zawody „100 minut na 100-lecie niepodległości Białegostoku” odbędą się 23 lutego w godzinach nocnych (w trzech turach w godz. 18:00-23:40) na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 4.

To prawdziwa gratka dla miłośników długodystansowego pływania. Zadaniem zawodników będzie  przepłynięcie jak najdłuższego dystansu w 100 minut.

W zawodach mogą wystartować osoby, które ukończyły 13. rok życia. Zapisy przyjmujemy do 18 lutego 2019 r. w głównej siedzibie BOSiR przy ul. Włókienniczej 4 w pok. 218,  na I piętrze w dni powszednie w godz. 8.00-15.00. Zgłoszeniem jest dostarczenie kompletu wypełnionych dokumentów, które są do pobrania na stronie: TUTAJ oraz uiszczenie opłaty startowej w wysokości 15 zł (za 1 osobę).

Czytaj także: W Białymstoku powstaną łąki kwietne. Nawet 6,5 ha! Podobne łąki powstały m.in. w Warszawie i Krakowie [AUDIO, WIDEO]

W zawodach może wystartować maksymalnie 72 pływaków, decyduje kolejność prawidłowo złożonych zgłoszeń.

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal. Za  I, II i III miejsce w danej kategorii wiekowej przyznane zostaną puchary i nagrody rzeczowe. Puchar i nagrodę rzeczową otrzymają także zawodnik i zawodniczka, którzy przepłynęli najdłuższy dystans bez podziału na kategorie wiekowe, a także najstarszy zawodnik lub zawodniczka.