105 mln zł postojowego na kontach podlaskich przedsiębiorców i ubezpieczonych

2020-07-07 21:18 Jacek Chlewicki
105 mln zł postojowego na kontach podlaskich przedsiębiorców i ubezpieczonych
Autor: Pixabay 105 mln zł postojowego na kontach podlaskich przedsiębiorców i ubezpieczonych

Jak informuje ZUS, wciąż można się ubiegać o świadczenie postojowe. Dotychczas kwota tego wsparcia w województwie podlaskim wyniosła prawie 106 milionów złotych. Łącznie oddziały ZUS w Podlaskiem zrealizowały ponad 54 tysiące wypłat.

- O świadczenie mogą starać się przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, których dotknęły finansowe skutki pandemii koronawirusa. Żeby skorzystać z tej formy wsparcia, trzeba spełnić określone warunki – wyjaśnia Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. - W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą jednym z nich jest spadek przychodów w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, o co najmniej 15 proc. w stosunku do miesiąca poprzedniego.

Zobacz też: Podlaskie. Mężczyzna doniósł do ZUS na swojego szwagra. Chodziło o pracę

Jak informuje ZUS, świadczenie postojowe, co do zasady wynosi 2080 zł i jest nieoskładkowane oraz nieopodatkowane. 

Tarcza Antykryzysowa. Rząd przeznaczył 100 miliardów złotych na pomoc przedsiębiorcom w ramach Tarczy Antykryzysowej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Świadczenie postojowe to jedno z rozwiązań wprowadzonych w ramach tarczy antykryzysowej. Zaraz po zwolnieniu z opłacania składek to najpopularniejsza forma wsparcia finansowego realizowana przez ZUS.

Czytaj też: Tarcza Antykryzysowa w woj. podlaskim. Miliony złotych na wsparcie przedsiębiorców. Najwięcej wniosków o zwolnienie ze składek ZUS

W województwie podlaskim zrealizowano już 54 tys.przelewów na kwotę ok 106 mln zł. Świadczenie trafiło do osób prowadzącym działalność gospodarczą i tych pracujących na umowach cywilnoprawnych. Oddział ZUS w Białymstoku 7 lipca wypłacił kolejną transzę, która znalazła się na kontach prawie czterystu osób w naszym regionie.