15-latkowie podejrzani o kradzież puszki WOŚP. Rodzice rozpoznali na zdjęciach swoje dzieci

i

Autor: KMP Białystok 15-latkowie podejrzani o kradzież puszki WOŚP. Rodzice rozpoznali na zdjęciach swoje dzieci

15-latkowie ukradli puszkę WOŚP. Rodzice rozpoznali ich na zdjęciach

2021-01-27 10:57

Rodzice rozpoznali na zdjęciu opublikowanym przez białostocką policję swoich nastoletnich synów, podejrzanych o kradzież ze sklepu puszki z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wcześniej policja przekazała mediom do publikacji zdjęcie z nagrania monitoringu. Obaj 15-latkowie staną przed sądem dla nieletnich.

O zatrzymaniu podejrzanych o kradzież puszki z datkami przeznaczonymi na WOŚP poinformował w środę rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Jak podał, pierwszego z nastolatków zidentyfikował na nagraniu jego ojciec i przyszedł z nim do jednego z miejskich komisariatu. W przypadku drugiego z 15-latków zrobiła to matka, która przyprowadziła syna do komendy miejskiej. Obaj podejrzani o kradzież staną przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Zdjęcie z sobotniego zapisu monitoringu, na którym widać dwóch młodych ludzi w sklepie spożywczym, policja przekazała mediom w miniony poniedziałek, z prośbą o publikację. Chodziło o kradzież w jednym ze sklepów na osiedlu Antoniuk. Jeden z nastolatków miał odsłoniętą twarz, drugi był w maseczce zasłaniającej nos i usta, obaj na głowach mieli kaptury.

"Kurier Poranny" podaje, że chłopcy przyznali się, że wydali pieniądze na słodycze. W puszce było ponad 100 złotych.

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Czytaj też: Mały Płock: Młodzi mieszkańcy woj. mazowieckiego zginęli w tragicznym wypadku na DK 63. NOWE FAKTY w sprawie wypadku

We wrześniu 2020 roku informowaliśmy o trójce złodziei zatrzymanych przez kryminalnych z Hajnówki. Anna K. (38 l.), Rafał K. (42 l.) i Adrian O. (28 l.) kradli rozstawione w sklepach i aptekach puszki, do których zbierane były pieniądze na leczenie śmiertelnie chorego dziecka. Czytaj tutaj: Hajnówka. Hańba! KRADLI puszki z datkami dla CHOREGO dziecka [ZDJĘCIA]

ZOBACZ ZDJĘCIA: Przestępcy poszukiwani przez podlaską policję. Rozpoznajesz kogoś? Zgłoś to policji!

WOŚP 2021 - najciekawsze aukcje gwiazd