30 tys. paczek nielegalnych papierosów w podłodze naczepy

i

Autor: Podlaska KAS 30 tys. paczek nielegalnych papierosów w podłodze naczepy

30 tys. paczek nielegalnych papierosów w podłodze naczepy [AUDIO]

2019-03-19 10:20

Przemyt ponad 30 tysięcy paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach. Kontrabanda warta ok. 400 tysięcy zł ukryta była w przerobionej podłodze naczepy tira kierowanego przez 41-letniego obywatela Polski.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Bobrownikach podczas odprawy polskiej ciężarówki wracającej z Białorusi bez ładunku zainteresowali się podłogą z pozoru pustej naczepy tira. Po prześwietleniu jej za pomocą skanera RTG okazało się, że w podłodze naczepy znajduje się tytoniowa kontrabanda.

Czytaj także: Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy. "Czuli się osaczeni" [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Łącznie funkcjonariusze KAS w skrytce znaleźli ponad 30 tysięcy paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, wartych ok. 400 tys. złotych.

Przeciwko polskiemu kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczono nielegalny towar oraz wykorzystaną do przemytu ciężarówkę. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.