43-latka marzyła o wspólnym życiu z Anglikiem. Miał wybudować dom. Zostały łzy, złamane serce i puste konto

i

Autor: Shutterstock 43-latka marzyła o wspólnym życiu z Anglikiem. Miał wybudować dom. Zostały łzy, złamane serce i puste konto

Miłość przez internet

43-latka marzyła o wspólnym życiu z Anglikiem. Miał wybudować dom. Zostały łzy, złamane serce i puste konto

2022-10-06 12:52

Niech ta historia będzie przestrogą dla wszystkich kobiet, które liczą na poznanie w internecie bogatego kawalera. Pewna mieszkanka powiatu suwalskiego straciła ponad 10 tys. zł oszczędności. Kobieta przelewała pieniądze oszustowi, który podawał się za... Anglika pracującego na platformie wiertniczej.

To nie pierwsza tego typu historia i na pewno nie ostatnia. Do policjantów z Suwałk zgłosiła się 43-latka, która poinformowała, że została oszukana. Kobieta opowiedziała policjantom, że we wrześniu napisał do niej nieznany mężczyzna. Ten przedstawił się jako obywatel Anglii, pracujący na platformie wiertniczej w Singapurze. - Kiedy internetowy znajomy zdobył zaufanie mieszkanki Suwalszczyzny poprosił, aby przechowała mu dużą sumą pieniędzy, które jej prześle. Obiecywał, że jak wróci to będą żyć razem i wybudują dom - informuje oficer prasowy policji. Potem mężczyzna oznajmił, że pojawiły się nieprzewidziane kłopoty z przesyłką – trzeba było zapłacić cło oraz inne opłaty. - W ciągu miesiąca kobieta wykonała kilka przelewów na różne konta, zarówno w złotówkach, jak i innych walutach – razem w przeliczeniu ponad 10 tysięcy złotych - dodaje oficer prasowy. Kiedy kobieta straciła nadzieję na wspólne życie z Anglikiem, zgłosiła sprawę na policję. 

W marcu tego roku pisaliśmy o 67-letniej białostoczance, która przekazała oszustowi ponad 100 tys. złotych. Gdy skończyły się oszczędności, zaciągnęła nawet kredyt. W głowie zawrócił jej oszust podający się za lekarza pracującego w Kaszmirze.

Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?
Zgłosiła na policję oszustwo, ale nadal wierzy, że pomaga przyjacielowi z internetu