Jezioro Długie fot Marcin Kierul

i

Autor: Marcin Kierul Jezioro Długie

5 powodów, dla których każdy powinien odwiedzić Olsztyn jesienią!

2021-09-20 8:00

Szukasz pomysłów na weekendowy wyjazd? A może pora lepiej poznać stolicę województwa warmińsko-mazurskiego. Olsztyn to nie tylko zabytki i dużo zieleni, ale również… Koniecznie poznajcie pięć powodów dla których warto odwiedzić Olsztyn jesienią.

W Olsztynie jesień najładniej idzie przez park!

Jesień to pora roku, która nadaje zupełnie nowych barw. Olsztyn jesienią prezentuje się zjawiskowo, co najlepiej widać na przykładzie natury. Olsztyński las miejski (największy miejski leśny kompleks w granicach miasta w Europie), 6 parków i 11 jezior, pozwolą na rozkoszowanie się tą kolorową porą roku.

Jesienne gwiazdozbiory do obserwacji w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym!

Dni stają się coraz krótsze, noce dłuższe, więc pozostaje więcej czasu na obserwacje tego co dzieje się na niebie. Jesienne gwiazdozbiory są wyjątkowo interesujące i łatwe do odnalezienia na niebie. To ciekawy czas na to by spojrzeć w gwiazdy, a najlepiej zrobić to właśnie w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.

Jesienne dary na talerzu

Olsztyn to Warmia. A kuchnia warmińska pełna jest tradycyjnych, regionalnych potraw. Kapusta z krupami, czernina z żelaznymi kluskami, pasta z kiszonych buraków z wędzoną rybą, grys, czyli kasza manna z musem jabłkowym to tylko niektóre z potraw, które zachwycą podniebienie. Dania na bazie ryb, grzybów z warzywami i ziołami są nie tylko zdrowe, ale i smaczne.

W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli Łynostrada

Łynostrada to pieszo-rowerowy kręgosłup Olsztyna i jedna z najmłodszych atrakcji miasta. Rozpoczynająca się w okolicach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego trasa długości około 11 km biegnie początkowo wzdłuż rzeki Kortówki przez malownicze tereny dawnego jeziora Płociduga, gdzie torfy osiągają 9 metrów grubości by wkroczyć do pięknego Parku Centralnego leżącego w sercu miasta. Dalej wraz z biegiem Łyny trasa przechodzi obok Starego Miasta i wiedzie dalej, aż do Lasu Miejskiego.

Visit Olsztyn Nocujesz Zyskujesz

To miejski pakiet lojalnościowy. Idea jest prosta – turyści nocujący w olsztyńskich hotelach i pensjonatach biorących udział w akcji zyskują do 20% zniżki u partnerów akcji. Na usługi, zakupy, atrakcje.

Szczegóły akcji znajdziecie na: www.visit.olsztyn.eu/akcja-nocujesz-zyskujesz.

Jezioro Ukiel fot Marcin Kierul

i

Autor: Marcin Kierul Jezioro Ukiel

Artykuł sponsorowany