Aplikacja Zonifero pomoże nie zgubić się na Politechnice Białostockiej

i

Autor: Pixabay Aplikacja Zonifero pomoże nie zgubić się na Politechnice Białostockiej

Aplikacja Zonifero pomoże nie zgubić się na Politechnice Białostockiej

2019-02-28 19:02

Politechnika Białostocka jako pierwsza szkoła wyższa w Polsce wdraża innowacyjne rozwiązanie przyjazne studentom, pracownikom i gościom. Kampus uczelni przeniesiony został w wirtualną przestrzeń.

Aplikacja Zonifero, przy pomocy telefonu komórkowego, w prosty sposób pomaga znaleźć laboratorium czy salę wykładową. Z pomocą wirtualnej mapy zlokalizować można wszystkie ważne miejsca: dziekanat, biuro karier, pokój wykładowcy, gabinet lekarza, punkt ksero czy bufet.

Można dowiedzieć się, gdzie zgłosić się z konkretnymi dokumentami, odebrać legitymację czy indeks, jak odnaleźć się w bibliotece PB, jak dostać się do programu Erasmus. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na urządzenia z systemem Android oraz na iOS.

Zobacz także: Absolwenci Politechniki Białostockiej opracowali wózek inwalidzki z funkcją pionizacji. W dowolnym momencie można zmienić pozycję z siedzącej na stojącą [ZDJĘCIA]

- Pomyśleliśmy, że uczelnie spotykają się z takimi samymi wyzwaniami organizacyjnymi jak duże firmy, z myślą o których stworzyliśmy Zonifero. Dlaczego więc nie wprowadzić nowoczesnej technologii w progi szkoły wyższej? – mówi Łukasz Muszyński, project manager SoftwareHut odpowiedzialny za rozwój aplikacji i jednocześnie absolwent Politechniki Białostockiej. – Na wirtualnej mapie będzie można zlokalizować wszystkie ważne dla studenta miejsca.

Jeżeli studenci chętnie będą korzystać z Zonifero, aplikacja będzie rozbudowywana. 

Zobacz także: Studniówka VIII LO w Białymstoku. Zobacz, jak się bawili! [ZDJĘCIA]

- Aplikacja Zonifero zdała egzamin w dużych międzynarodowych korporacjach. Teraz nadchodzi czas innowacyjnych zmian także na uczelniach wyższych w Polsce – dodaje. Muszyński.

ZOBACZ WIDEO: Będzie nowe święto narodowe! Kontrowersyjna data