Atak zimy. Kiedy można się spodziewać opadów śniegu w Białymstoku?

i

Autor: jch Atak zimy. Kiedy można się spodziewać opadów śniegu w Białymstoku? Zdjęcie archiwalne

Atak zimy. Kiedy można się spodziewać opadów śniegu w Białymstoku?

2020-11-13 15:33

Kiedy można spodziewać się pierwszych opadów śniegu w Białymstoku? W stolicy Podlasia listopad zaczął się bardzo chłodno. Nieprzyjemna, szara pogoda utrzymuje się od kilkunastu dni. W blokach już dawno grzeją kaloryfery. Kiedy zatem możemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu i nadejścia zimy, takiej jak na zdjęciu powyżej? Szczegóły w artykule.

Jeżeli spojrzymy na reklamy emitowane w telewizji, to można odnieść wrażenie, że już dawno mamy zimę, a Święta Bożego Narodzenia są za kilka dni. Jednak w rzeczywistości na prawdziwy atak zimy musimy jeszcze poczekać. Ile? Sprawdziliśmy długoterminową prognozę pogody serwisu pogodowego AccuWeather.

Czytaj też: Przestępcy, których szuka podlaska policja. Rozpoznajesz kogoś? [ZDJĘCIA]

Atak zimy. Kiedy można się spodziewać opadów śniegu w Białymstoku?

Według AccuWeather, pierwsze opady śniegu w Białymstoku są spodziewane na weekend 21 - 22 listopada, ale nie ma co liczyć, że śnieg utrzyma się dłużej niż kilka godzin. Natomiast grudzień zapowiada się chłodno, ale słonecznie i bez opadów śniegu. AccuWeather przewiduje, że w Białymstoku śnieg porządnie zacznie sypać w dniach 20 - 23 grudnia. Ze względu na minusowe temperatury, biały puch powinien utrzymać się na ulicach przez kolejne dni, więc można mieć nadzieję, że tegoroczne święta będą białe. 

Czarny Spacer w Białymstoku