Augustów. Policjanci wyciągnęli turystów z wody, a potem ukarali ich mandatami [FOTO]

2020-08-03 18:51 vera
Augustów. Policjanci wyciągnęli turystów z wody, a potem ukarali ich mandatami [FOTO]
Autor: KPP Augustów Augustów. Policjanci wyciągnęli turystów z wody, a potem ukarali ich mandatami [FOTO]

Policjanci z Augustowa pomogli kajakarzom, którzy przewrócili się na Jeziorze Białym. Mężczyźni, pomimo założonych kapoków nie byli w stanie wsiąść do kajaka. Jak ustalili policjanci, obydwaj pili wcześniej alkohol.

Policjanci każdego dnia apelują do osób korzystających z wypoczynku nad wodą o rozwagę. Tylko w lipcu w całym kraju utonęło 86 osób. Pomimo wielu apeli, nadal znajdują się osoby, które pływają lub korzystają ze sprzętu wodnego, znajdując się pod wpływem alkoholu.

W niedzielne południe, policjanci patrolujący wody Jeziora Białego w Augustowie, zauważyli przewrócony kajak. Natychmiast ruszyli z pomocą. Okazało się, że kajakarze na środku jeziora wpadli do wody.

Czytaj też: Małżeństwo z Warszawy wypoczywało nad jeziorem. Mężczyzna popełnił błąd

- Mężczyźni mieli założone kapoki, jednak nie byli w stanie wsiąść do kajaku - informuje oficer prasowy policji. - Funkcjonariusze wyłowili turystów, którzy na pokładzie policyjnej motorówki bezpiecznie dotarli na brzeg. Okazało się, że za nim wsiedli do kajaka pili alkohol.

Obydwaj za wykroczenie, którego się dopuścili zostali ukarani mandatami.

- To kolejna sytuacja pokazująca nieodpowiedzialne podejście osób korzystających z uroków wody - kontynuuje oficer prasowy. - Brawura i alkohol są z jednymi z głównych przyczyn utonięć, do jakich dochodzi na akwenach.

Policyjni „wodniacy” pomogli windsurferowi na jeziorze Wigry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.