Augustów. Pościg za kierowcą audi. Auto uderzyło w budynek [WIDEO]

i

Autor: KPP Augustów Augustów. Pościg za kierowcą audi. Auto uderzyło w budynek [WIDEO]

Augustów. Pościg za kierowcą audi. Auto uderzyło w budynek [WIDEO]

2020-10-28 13:24

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek wieczorem. Niedaleko Augustowa doszło do kolizji. Volkswagen zderzył się z audi. Kierowca tego drugiego pojazdu nie zamierzał się jednak zatrzymać i zaczął uciekać. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia ruszyli za nim w pościg.

- Informujący policjantów o całej sytuacji mężczyzna przez cały czas jechał za sprawcą kolizji - informuje oficer prasowy KPP w Augustowie. - Funkcjonariusze również udali się w kierunku uciekiniera. Po chwili zauważyli stojący na poboczu pojazd, o którym informował zgłaszający. Jednak jego kierowca widząc zbliżający się radiowóz gwałtownie ruszył.

Mężczyzna nie reagował na sygnały oraz polecenia policjantów do zatrzymania się. Jechał w kierunku Augustowa. Uciekający kierowca w centrum Augustowa spowodował kolejną kolizję z fordem, a następnie uderzył w budynek. By zmusić pirata drogowego do wyjścia z pojazdu policjanci musieli wybić szybę i i obezwładnić kierowcę oraz pasażera.

Podlaskie. Pościg za 38-letnim piratem drogowym. Policjanci musieli wybić szybę

- 38 letni kierowca audi, mieszkaniec Augustowa oraz jego 30-letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. Od 38 latka wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci pobrali mężczyźnie krew, w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu oraz środków odurzających - informuje oficer prasowy policji.

We wtorek kierowca audi usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Czytaj też: Białystok. Kobieta podejrzewała syna o straszną zbrodnię. 38-latek w rękach policji [ZDJĘCIA]