Awaria PKP. Sytuacja w woj. podlaskim. Pociąg z Krakowa do Suwałk miał 150 minut opóźnienia

i

Autor: jch Awaria PKP. Sytuacja w woj. podlaskim. Pociąg z Krakowa do Suwałk miał 150 minut opóźnienia

Awaria PKP. Sytuacja w woj. podlaskim. Pociąg z Krakowa do Suwałk miał 150 minut opóźnienia

2022-03-17 12:35

Gigantyczna awaria PKP 17.03.2022. Pociągi z Białegostoku wyjeżdżają normalnie, opóźnienia mają te przyjeżdżające z dalszych regionów kraju - poinformował PAP Tomasz Łotowski z PKP PLK. Normalnie jeżdżą też pociągi regionalne - podało Polregio SA.

Awaria PKP 17.03.2022

W Białymstoku nie ma obecnie centrum sterowania ruchem na kolei, bo dopiero powstaje, dlatego skutkiem awarii w takich centrach w innych regionach są opóźnienia pociągów przyjeżdżających do Białegostoku z dalej oddalonych województw - poinformował Łotowski. Np. ponad 150 minut opóźnienia miał np. w czwartek rano pociąg "Hańcza" z Krakowa do Suwałk, podobnie jak pociąg "Biebrza" z Gdańska. Nie wiadomo jak długo potrwają opóźnienia spowodowane awarią, PKP PLK radzi pasażerom śledzić bieżące komunikaty.

1,5 tys. uchodźców z Ukrainy przyjechało specjalnym pociągiem na Śląsk

Tomasz Łotowski przypomniał, że budowane centrum sterowania ruchem kolejowym w Białymstoku jest elementem prowadzonej obecnie przebudowy stacji kolejowej w Białymstoku. Dzieje się to w ramach modernizacji odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica. Czyżew-Białystok to ok. 71 km trasy kolejowej z Białegostoku do Warszawy. Inwestycja jest w trakcie realizacji. Centrum sterowania ma być w Białymstoku gotowe w 2023 r.

Podlaski Zakład w Białymstoku Polregio SA informuje, że wszystkie pociągi regionalne w Podlaskiem kursują normalnie - podała w południe w czwartek Renata Gerasimiuk z tego zakładu. Dodała, że pociągi Polregio w Podlaskiem poza region jeżdżą jedynie do Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) i Siedlec (woj. mazowieckie) i nie było informacji o opóźnieniach.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?