debata mowa nienawiści

i

Autor: UM Białystok debata mowa nienawiści

Będą debatować o mowie nienawiści

2019-02-17 10:12

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza na debatę poświęconą „uwolnieniu” dyskusji publicznej od Agresji słownej, hejtu i mowie nienawiści. To swoista realizacja testamentu zamordowanego w styczniu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Debata odbędzie się  28 lutego o godz. 17.30 w Centrum Aktywności Społecznej (ul. Św. Rocha 3). Do udziału w spotkaniu – w roli panelistów – zaproszeni zostali przedstawiciele różnych środowisk, reprezentujących także różne światopoglądy: profesor Małgorzata Kowalska, filozof z Uniwersytetu w Białymstoku, Anna Błaszczak-Banasiak, reprezentująca Rzecznika Praw Obywatelskich, Ludwik M. Wiśniewski, Dominikanin, redaktor Łukasz Warzecha, tygodnik „Do Rzeczy” oraz dr Konrad Szamryk, językoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku. W roli prowadzącego debatę wystąpi dziennikarz Konrad Piasecki.

Zobacz także: Zenek Martyniuk został dziadkiem. Daniel Martyniuk pokazał córkę. Wiadomo, jak będzie miała na imię [ZDJĘCIA]

Udział w debacie otwarty jest dla białostoczan. Konieczna jest rejestracja poprzez wysłanie maila na adres: debata@um.bialystok.pl. Potwierdzeniem rejestracji będzie zwrotna wiadomość.

TO WIDEO. Wenezuelska Modelka zaatakowana na plaży przez dzikie świnie!