Bestia ze wschodu coraz BLIŻEJ. Wiemy, kiedy uderzy na Podlasie

i

Autor: jch Bestia ze wschodu coraz BLIŻEJ. Wiemy, kiedy uderzy na Podlasie

Bestia ze wschodu coraz BLIŻEJ. W weekend pojawi się na Podlasiu

2021-01-12 8:10

Bestia ze wschodu - tak polskie media nazwały wyż syberyjski, który już wkrótce, według prognoz, pojawi się nad naszym krajem. Czy to będzie zima stulecia? Nie wiadomo. Pewne jest, że od czwartku do niedzieli w całym kraju zacznie się stopniowo ochładzać. Termometry w Białymstoku pokażą -16 °C.

Nadejście "bestii ze wschodu" na początku 2021 roku przewidział meteorolog z serwisu pogodowego mkWeather.com. W najnowszym raporcie pogodowym udostępnionym na portalu czytamy, że "Syberyjska zima uderzy w Europie Środkowej z pełną mocą między piątkiem, a poniedziałkiem (15.01 - 18.01), kiedy syberyjskie powietrze będzie płynąć daleko na zachód". W weekend w niektórych rejonach Podlasia termometry mogą pokazać -20 °C.

Z kolei według prognozy IMGW, w woj. podlaskim wyraźnego spadku temperatury możemy spodziewać się w piątek 15 stycznia oraz w sobotę 16 stycznia. Szczegóły poniżej.

Czytaj też: EUROJACKPOT: Wygrana III stopnia w Polsce! W tym mieście mają szczęście. Ktoś zgarnął ponad 892 tys. złotych

W Białymstoku w ciągu dnia w piątek termometry pokażą nawet -16 °C. W nocy z piątku na sobotę będzie -14 °C. Z kolei w sobotę na termometrach będzie od -13.5°C do -10.4°C. W weekend nie spodziewane są opady śniegu.  - Wiele wskazuje na to, że taka chłodniejsza aura utrzyma się również w kolejnym tygodniu - informuje IMGW.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Warto przypomnieć, że na przełomie 1978/1979 roku w naszym kraju niespodziewanie pojawiła się "zima stulecia". Wyjątkowo silny mróz i wielkie zaspy śniegu spowodowały, że w wielu miastach doszło do paraliżu komunikacyjnego. Był problem z transportem surowców energetycznych, w mieszkaniach było zimno. Pracownicy fabryk byli delegowani do odśnieżania ulic w miastach. Uczniowie byli zwolnieni z lekcji. W działania zaangażowano także wojsko.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Zima stulecia w Polsce 1979 rok

Atak zimy w Białymstoku