Przemycał farmaceutyki. Wpadł w Bobrownikach

i

Autor: KAS Przemycał farmaceutyki. Wpadł w Bobrownikach

Bobrowniki. Białorusin zatrzymany na granicy za przemyt lekarstw

2020-11-25 10:20

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Bobrownikach udaremnili przemyt farmaceutyków. 38-letni Białorusin ukrył w samochodzie, którym przekraczał białorusko-polską granicę, blisko 700 szt. tabletek i ampułek z lekami przeciwzapalnymi oraz stosowanymi w chorobach autoimmunologicznych.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bobrownik (woj. podlaskie) podczas rewizji nissana kierowanego przez 38-letniego Białorusina znaleźli 695 szt. tabletek i ampułek z lekarstwami. Mężczyzna poukrywał je w kilku miejscach m.in. pod wykładziną i w drzwiach auta. Szacunkowa wartość rynkowa ujawnionych leków przeciwzapalnych i środków stosowanych m.in. w chorobach autoimmunologicznych to blisko 3 tys. zł.

Bobrowniki. Białorusin zatrzymany na granicy za przemyt lekarstw

- W związku próbą przemytu funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe - informuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS, Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku. - Podróżnemu grozi ponadto odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne regulującej m.in. przywóz lekarstw na terytorium Polski. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tym zakresie została powiadomiona policja.

Czytaj też: Białostockie CBA zatrzymało 5 osób. Chodzi o nielegalny wywóz leków za granicę