stypendyści

i

Autor: UM Białystok / Dawid gromadzki stypendyści

Białostoccy twórcy otrzymali stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku

2019-01-19 15:00

Wśród nich jest dziesięciu młodych twórców i piętnastu twórców profesjonalnych. Łączna wartość stypendiów wynosi 300 tys. zł. Stypendia przyznawane są od 2007 roku.

Do Urzędu Miejskiego w Białymstoku wpłynęło łącznie 37 wniosków w sprawie przyznania stypendium artystycznego młodym twórcom na 2019 r. oraz na pierwsze półrocze. Po przeprowadzeniu oceny formalnej stwierdzono, że 7 wniosków nie spełniło kryteriów regulaminowych. Pozostałe zostały zaopiniowane przez powołaną w tym celu komisję. Na podstawie rekomendacji komisji prezydent Białegostoku przyznał młodym twórcom 7 stypendiów rocznych oraz 3 stypendia półroczne na łączną kwotę 127 tys. zł.

Czytaj także: Tragiczny wypadek w Grabówce. Zginął mężczyzna potrącony przez osobówkę i TIR-a

Przyznane zostały także stypendia dla twórców profesjonalnych.  Do Urzędu Miejskiego wpłynęły łącznie 32 wnioski. Po ocenie formalnej stwierdzono, że 4 wnioski nie spełniają kryteriów regulaminowych. Pozostałe zostały zaopiniowane przez komisję stypendialną. Prezydent Białegostoku przyznał 15 stypendiów rocznych na łączną kwotę 173 tys. zł 

W budżecie Białegostoku na 2019 rok na stypendia dla młodych i profesjonalnych twórców zaplanowano 350 tys. zł. W pierwszym naborze przyznano stypendia za 300 tys. zł. Na stypendia dla młodych twórców na drugie półrocze 2019 r. pozostało do rozdysponowania 50 tys. zł, a nabór wniosków odbędzie się w kwietniu.

źródło: bialystok.pl

Czytaj także: Zoran Arsenić to nowy piłkarz Jagiellonii Białystok. Podpisał 3,5-letni kontrakt